Aktualności

Będzie wielkie widowisko. BM Slam Stal kontra Polski Cukier
02.12.2017

Po blisko miesięcznej przerwie wracamy do własnej hali, w której już w niedzielę podejmować będziemy zespół Polskiego Cukru Toruń. Zapowiada się kapitalna rywalizacja. Dojdzie bowiem do walki brązowego medalisty z wicemistrzem kraju. Początek meczu w niedzielę o 12.40 w hali przy Wrocławskiej. Zapraszamy gorąco!

Nasza drużyna przystąpi do tego spotkania wzmocniona. W sobotę rano w Polsce pojawił się Kevinn Pinkney. Doświadczony amerykański środkowy został zgłoszony do rozgrywek. Decyzję o jego ewentualnym występie podejmie trener Emil Rajković. Mecz z Polskim Cukrem Toruń będzie za to debiutem przed ostrowską publicznością dla DJ-a Richardsona.

Niedzielny mecz to szlagier i hit. W hali przy Wrocławskiej zagrają brązowi medaliści poprzednich rozgrywek z aktualnym wicemistrzem kraju. Toruńska drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Koszykarze Polskiego Cukru wygrali do tej pory siedem z dziewięciu spotkań. Przegrywali wyjazdowe mecze w Dąbrowie Górniczej oraz Radomiu. – Ta drużyna jest jednym z faworytów ligi. Ma w swoim składzie wielu świetnych zawodników – ocenia przeciwnika trener Emil Rajković. – Liderzy to przede wszystkim pierwszopiątkowy gracz polskiej kadry Aaron Cel, Łukasz Wiśniewski, czy kolejny kadrowicz Karol Gruszecki. Coraz lepiej radzi sobie Glen Cosey. Są tam także: Bartek Diduszko, Aleks Perka, czy Krzysztof Sulima. Toruński zespół dysponuje szeroką kadrą. To mocny rywal. My jednak mamy równie dobry zespół. Solidnie przygotowujemy się do tego pojedynku. W drużynie jest mocna mobilizacja. W grudniu czeka nas mnóstwo grania. Chcemy rozpocząć ten miesiąc od sukcesu. Liczę, że trybuny będą pełne kibiców. Chciałbym, żeby atmosfera była już taka, jak w trakcie najważniejszych meczów poprzedniego sezonu. Na to bardzo liczę i apeluję do kibiców, bo ich doping jest dla nas bardzo ważny i zarazem bardzo potrzebny. Do zobaczenia w naszej hali.