Aktualności

Trefl rywalem. Czas na zwycięstwo
19.12.2017

Trwa grudniowy maraton ligowy z udziałem naszego zespołu. W środę po raz kolejny wystąpimy we własnej hali. Tym razem rywalem będzie drużyna Trefla Sopot. Początek środowego meczu o godzinie 19.00.

Sopocianie to obecnie szósty zespół w tabeli. Trefl rozegrał 11 meczów, notując na swoim koncie 7 zwycięstw. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Klozińskiego potrafi grać w halach rywali. Z 5 wyjazdów przywiózł bowiem 4 zwycięstwa, sięgając po triumfy w Starogardzie Gdańskim, Radomiu, Słupsku oraz Gdyni. Jedynej wyjazdowej porażki sopocka drużyna doznała w Koszalinie. Liderem Trefla jest rutynowany Filip Dylewicz, który od początku sezonu prezentuje wysoką formę. Średnio zdobywa ponad 14 punktów, trafiając z dystansu na poziomie 53 procent. Istotnymi graczami w zespole są także: Nikola Marković, Jakub Karolak oraz amerykański podkoszowy Steve Zack.

Nasza drużyna przystępuje do meczu po niepowodzeniu w starciu z Rosą Radom. W poniedziałek trener Emil Rajković dokonał z zespołem dogłębnej analizy tego pojedynku. Wyciągnięte zostały wnioski, które mają przynieść efekty już w trakcie rywalizacji z Treflem. – Od początku musimy narzucić rywalowi swój styl gry. Musimy pokazać nasz potencjał, który jest duży, ale do tej pory jeszcze go nie pokazaliśmy – mówi Michał Chyliński. Łukasz Majewski, kapitan drużyny dodaje: – Trzeba wyjść i grać na maksa przez pełne 40 minut. Nikt nie może się oszczędzać. Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać. Obojętnie, w jaki sposób i w jakim stylu.