Aktualności

Polpharma bez szans. Świetne zakończenie 2017 roku
31.12.2017

Na zakończenie 2017 roku pokonujemy we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański. To był świetny występ naszego zespołu. Rywal nie miał nic do powiedzenia. Od pierwszej minuty na parkiecie dominowali nasi zawodnicy, którzy wykorzystali wszystkie swoje atuty. Efektowne zwycięstwo 95:73 to znakomite zakończenie jakże wybornego dla nas 2017 roku.

Ogromna mobilizacja i koncentracja. To wszystko było w naszym zespole w sobotnim spotkaniu. Od pierwszej minuty podopieczni Emila Rajkovića narzucili przeciwnikowi swój styl gry, pokazując graczom Polpharmy, że na parkiecie dzielić i rządzić będą żółto-niebiescy. Po I kwarcie posiadaliśmy dziesięć punktów przewagi. W II kwarcie było jeszcze lepiej. Nasz zespół był niczym dobrze pracująca maszyna, w której wszystkie tryby są na najwyższych obrotach. W efekcie II kwartę rozpoczęliśmy od prowadzenia 13:0. Dzięki temu w 15 minucie nasza drużyna prowadziła 39:16, natomiast do przerwy było 46:30 dla ,,Stalówki”.

W II połowie obraz gry był taki sam. Nasza drużyna nie zamierzała zwalniać tempa. Posiadaliśmy całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Graliśmy rozważnie i konsekwentnie, utrzymując bezpieczną przewagę. ,,Stalowcy” imponowali skutecznością w ataku. Bezlitośnie wykorzystywaliśmy luki w defensywie Polpharmy, notując w tym pojedynku aż 29 asyst. To wszystko sprawiło, że goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Wygraliśmy efektownie, różnicą 22 punktów, kończąc 2017 rok w najlepszy z możliwych sposobów.

BM Slam Stal – Polpharma Starogard Gdański 95:73 (26:16, 20:14, 21:24, 28:19)

BM Slam Stal: D.J. Richardson 15, Adam Łapeta 14, Jure Skifić 12, Aaron Johnson 9, Grzegorz Kulka 9, Michał Chyliński 7, Grzegorz Surmacz 7, Michał Kierlewicz 7, Łukasz Majewski 5, Mateusz Kostrzewski 4, Tomasz Ochońko 4, Kevinn Pinkney 2.

Polpharma: Andrija Bojić 25, Joe Thomasson 15, Marcin Flieger 11, Milan Milovanović 11, Ameen Tanksley 3, Daniel Gołębiowski 3, Jakub Schenk 3, Przemysław Szymański 2, Thomas Davis 0, Filip Pruefer 0.