Świetny występ. Przekonywujące zwycięstwo
04.01.2018

Nasz zespół rozegrał świetne spotkanie w środowy wieczór. W Dąbrowie Górniczej, na terenie wicelidera, pokazaliśmy wszystkie swoje atuty. Od początku meczu graliśmy doskonale, sięgając po zasłużony sukces 73:66. Gospodarze w tym pojedynku nie prowadzili ani razu. Dla MKS-u to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie. To jednocześnie pierwsze niepowodzenie po serii dziewięciu kolejnych wygranych. My natomiast potwierdziliśmy, że z MKS-em potrafimy grać. W ekstraklasie z tym zespołem wygraliśmy wszystkie osiem meczów.

Koszykarze BM Slam Stal nie dali żadnych szans wiceliderowi tabeli. Wczoraj w Dąbrowie Górniczej ostrowianie zagrali doskonale. Dominowali od pierwszej minuty. ,,Stalowcy” wykorzystali wszystkie swoje atuty, do minimum ograniczając poczynania gospodarzy. Zespół MKS-u nie miał żadnej odpowiedzi na tak wybornie grających ostrowian.

Emil Rajković, trener BM Slam Stal zaskoczył rywali. W wyjściowym składzie ostrowskiej drużyny znalazł się bowiem Grzegorz Kulka. 21-letni podkoszowy otrzymał dużą szansę. Wykorzystał ją w pełni. Już w spotkaniu z Polpharmą Starogard Gdański zaprezentował się z dobrej strony. W środowy wieczór było tak samo. W grze spędził 14 minut, zdobywając osiem punktów i notując dwie zbiórki.

We wczorajszym spotkaniu ostrowianie dominowali od pierwszej minuty. I kwartę ,,stalowcy” wygrali 24:9. W kolejnych odsłonach ostrowianie poszli za ciosem. Podopieczni Emila Rajkovića doskonale bronili. Gospodarze nie mogli złapać swojego rytmu w grze. W ataku ostrowski zespół grał z kolei rozważnie i cierpliwie. Do przerwy było 39:22 dla zespołu BM Slam Stal.

W II połowie gospodarze próbowali wrócić do gry. Zespół MKS-u szukał sposobu na odmienienie losów spotkania, ale to nie było możliwe. Ostrowianie nie zwalniali. Nadal grali świetnie, posiadając kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i utrzymując bezpieczną dla siebie przewagę. W 37 minucie ,,stalowcy” prowadzili 69:52. W ostatnich fragmentach gospodarze wykorzystali rozluźnienie w grze BM Slam Stal, co pozwoliło im na zmniejszenie rozmiarów porażki.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal 68:73 (9:24, 13:15, 21:18, 25:16)

MKS: D.J. Shelton 26 (11 zb), Bartłomiej Wołoszyn 15, Aaron Broussard 12, Michał Gabiński 5, Aleksandar Mladenović 3, Patryk Wieczorek 3, Jovan Novak 2, Witalij Kowalenko 2, Piotr Pamuła 0, Maciej Kucharek 0.

BM Slam Stal: Mateusz Kostrzewski 14, Grzegorz Surmacz 14, Aaron Johnson 12, Grzegorz Kulka 8, D.J. Richardson 7, Michał Chyliński 7, Jure Skifić 4, Adam Łapeta 3, Kevinn Pinkney 3, Łukasz Majewski 1, Tomasz Ochońko 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL