Trzymamy

kciuki za naszą drużynę

Legia pokonana. 11 zwycięstwo w sezonie
03.02.2018

Nie brakowało emocji w sobotnim meczu koszykarzy BM Slam Stal z Legią Warszawa. Dość nieoczekiwanie ligowy outsider był wymagającym rywalem dla naszego zespołu, który przez długi czas nie mógł złapać odpowiedniego rytmu w grze. W IV kwarcie nasi zawodnicy pokazali jednak pełnię swoich możliwości, wygrywając 75:60. To 11. zwycięstwo w obecnym sezonie.

W I połowie w szeregach Legii świetnie radził sobie Anthony Beane. Amerykański strzelec znajdował się w wysokiej formie strzeleckiej. W efekcie do przerwy zdobył już 16 punktów, natomiast Legia prowadziła w Ostrowie 35:32.

III kwartę nasz zespół rozpoczął od prowadzenia 8:0. Dzięki temu w 25 minucie było 40:35. Później ,,Legioniści” wrócili do gry. W ostatniej kwarcie wydarzenia na parkiecie zdominował jednak nasz zespół. W kluczowych momentach podopieczni trenera Emila Rajkovića wykorzystali wszystkie swoje atuty. Żółto-niebiescy zagrali na miarę możliwości i oczekiwań. W 36 minucie ,,Stalowcy” prowadzili 62:51. To był kluczowy moment tego spotkania. W IV kwarcie po raz kolejny swoją klasę pokazał Aaron Johnson, który w tej części spotkania zdobył 13 punktów, trzykrotnie trafiając zza linii 6,75. – Chcę pogratulować Legii wspaniałego meczu. Oni mieli dzisiaj naprawdę dobry plan na to spotkanie – ocenia Emil Rajković. – Ich trener wykonał bardzo dobrą pracę. My długo się męczyliśmy. Nie mieliśmy najlepszej skuteczności, ale w decydujących momentach większe umiejętności naszych zawodników zadecydowały o końcowym wyniku.

BM Slam Stal – Legia Warszawa 75:60 (15:19, 17:16, 17:12, 26:13)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 26, Adam Łapeta 19 (12 zb), Mateusz Kostrzewski 8, Jure Skifić 5, Szymon Łukasiak 4, Grzegorz Kulka 3, Michał Kierlewicz 2, Michał Chyliński 2, Tomasz Ochońko 2, Łukasz Majewski 2, Grzegorz Surmacz 2.

Legia: Anthony Beane 29, Hunter Mickelson 10, Łukasz Wilczek 7, Piotr Robak 4, Grzegorz Kukiełka 4, Jobi Wall 3, Tomasz Andrzejewski 2, Michał Kołodziej 1, Kamil Sulima 0, Andrejs Selakovs 0, Wojciech Szpyrka 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL