Aktualności

Czas na kolejne emocje. W środę będą emocje
06.02.2018

Miasto Szkła Krosno. Ten zespół będzie rywalem naszej drużyny w środowym spotkaniu na parkietach Energa Basket Ligi. Początek meczu o godzinie 19. Zapraszamy na ten pojedynek. Walczymy o dwunaste ligowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Tegoroczny sezon jest drugim dla podkarpackiej drużyny w elicie. Jak na razie podopieczni trenera Kamila Piechuckiego zajmują 14 lokatę. W dorobku Miasta Szkła jest 7 zwycięstw, przy 13 porażkach. Na wyjeździe zespół z Krosna wygrał 3 mecze, doznając 8 porażek. – To dobrze rzucająca drużyna, która ma w swoim składzie wielu strzelców – mówi trener Emil Rajković, który od razu dodaje: – Zespoły, które do nas przyjeżdżają nie mają nic do stracenia. To inna sytuacja, niż ta, która była w poprzednim sezonie. Jesteśmy brązowym medalistą. Mamy dobrą reputację w lidze. Jesteśmy też mocnym klubem. Dlatego drużyny, które gościmy zawsze walczą. Dla nich porażek w Ostrowie nie jest czymś strasznym. Ewentualny sukces znaczy bardzo wiele. My za to jesteśmy w sytuacji, w której musimy wygrywać. Nasi zawodnicy czują to na swoich barkach. No, ale skoro chcemy być najlepsi, to musimy sobie z tym radzić. Nie widzę innej możliwości, niż nasz sukces. Przygotowujemy się mocno do tego spotkania.

Koszykarze Miasta Szkła przystąpią do środowego meczu po poniedziałkowym boju w Szczecinie. Spotkanie z Kingiem było bardzo ofensywne. Ostatecznie szczeciński zespół wygrał 101:96. – Wyjdziemy na parkiet zrobić swoje – podkreśla Tomasz Ochońko.

Kibiców basketu zapraszamy na środowe spotkanie. To ostatni mecz w Ostrowie przed przerwą na finał Pucharu Polski i mecze polskiej kadry w eliminacjach do mistrzostw świata. U siebie ponownie zagramy dopiero 17 marca, kiedy podejmować będziemy Anwil Włocławek.