Aktualności

Rajković: Idziemy mecz po meczu
05.03.2018

Niedzielny sukces na parkiecie w Lublinie jest czternastym zwycięstwem dla naszej drużyny w obecnych rozgrywkach. Przed nami jest jeszcze dziesięć meczów w rundzie zasadniczej. U siebie gramy cztery razy. Poza tym czeka nas sześć wyjazdów. – Nasz cel ciągle taki sam: idziemy mecz po meczu – mówi trener Emil Rajković. W sobotę, 10 marca ,,Stalowcy” grają w Krośnie, natomiast w niedzielę, 18 marca czeka nas w Ostrowie szlagierowy mecz z Anwilem Włocławek.

Bilans 14 zwycięstw i 8 porażek pozwala zajmować obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli, ale taki sam dorobek ma czwarty MKS Dąbrowa Górnicza. Nasza drużyna coraz mocniej atakuje więc pozycje w górnej czwórce. – Wiadomo, że chcemy być, jak najwyżej w tej tabeli na koniec rundy zasadniczej. Do tego zmierzamy i właśnie o to walczymy – podkreśla Michał Chyliński. Trener Emil Rajković dodaje: – Wszystko jest oczywiście otwarte i możliwe. Prawdziwa koszykówka rozpoczyna się wiosną. No i na ten moment czekają wszyscy zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i kibice. Naszym celem jest najlepsza gra w momencie, kiedy to będzie właśnie najbardziej potrzebne. Wtedy zamierzamy pokazać naszą prawdziwą twarz i nasz znak rozpoznawczy w postaci mocnej, twardej defensywy z wieloma kontrami i momentami, które dają wiele radości naszym kibicom. Teraz oczywiście skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Tym najważniejszym był ten niedzielny w Lublinie. Zespół wykonał właściwą pracę. Dzięki temu zanotowaliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Teraz koncentrujemy się na spotkaniu wyjazdowym w Krośnie. Idziemy mecz po meczu. To była nasza dewiza przed rokiem i teraz też takie mamy założenia. Cały czas pracujemy ciężko, bo wiemy dobrze, że w naszej grze wiele trzeba jeszcze poprawić. Pracujemy nad wkomponowaniem Nikoli do zespołu. Poprawiamy błędy. Wszystko po to, żeby zaprezentować najwyższą formę właśnie w tych kluczowych momentach sezonu.