Aktualności

Carter: Możemy wygrać z każdym
12.03.2018

15 zwycięstw i 8 porażek. To właśnie aktualny bilans naszej drużyny, która w ligowej tabeli zajmuje 4 miejsce. Dzisiaj podopieczni trenera Emila Rajkovića rozpoczynają przygotowania do szlagierowego, niedzielnego spotkania z Anwilem Włocławek. Rywalizacja z liderem tabeli zapowiada się pasjonująco. – Najważniejsza jest praca. Dlatego my dalej ciężko pracujemy, żeby być coraz lepszym zespołem. Wiemy, że możemy pokonać każdego w tej lidze – mówi Marc Antonio Carter.

Sobotni mecz w Krośnie przyniósł naszej drużynie siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Emila Rajkovića są teraz na fali wznoszącej. Mecz na Podkarpaciu pokazał, jak dużą siłę prezentuje teraz ,,Stalówka”. Skład ostrowskiej drużyny jest szeroki i głęboki. Trener Rajković ma duży komfort i wiele możliwości. – Dokładnie tak jest, ale przecież tak samo jest w wielu innych zespołach. Wszystko sprowadza się do tego, żeby wygrywać mecze, żeby tworzyć kolektyw. To właśnie chce osiągnąć większość drużyn – mówi nam Marc Antonio Carter, który od razu dodaje: – Zostały nam dwa miesiące sezonu zasadniczego. Teraz właśnie to wszystko musi odpowiednio zafunkcjonować. Żeby były dobre wyniki trzeba dalej mocno pracować. Należy realizować wizję trenera. Same nazwiska na papierze nie świadczą o niczym. Najważniejsze jest to, co pokazujesz na parkiecie. Dlatego my dalej ciężko pracujemy i przygotowujemy się do kolejnych meczów.

W rundzie zasadniczej nasz zespół rozegra jeszcze dziewięć meczów. No i dawka emocji w tych spotkaniach będzie ogromna. ,,Stalówka” zajmuje teraz czwarte miejsce. Zespół chce zrobić wszystko, żeby utrzymać pozycję w tej ścisłej ligowej czołówce. – Oczywiście, że to jest ważne, bo to pokaże naszą siłę. Chcemy być, jak najwyżej, ale najważniejsze jest wygrywanie meczów – podkreśla Marc Antonio Carter. – My wiemy, że możemy walczyć z każdym i pokonać każdego. Wiemy też, że każdy może nas pokonać. Najważniejsze jest więc wygrywanie i to, żeby te mecze wyglądały tak, jak my tego chcemy. Za każdym razem chcemy być coraz lepsi.