Mecz na szczycie dla Anwilu
19.03.2018

Olbrzymia dawka emocji i świetna atmosfera na trybunach. Właśnie tak było w trakcie szlagierowego meczu na szczycie polskiej ligi. Rywalizacja BM Slam Stal z Anwilem Włocławek stała na wysokim poziomie. To był mecz, który mógł się podobać każdemu kibicowi basketu. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy wygrali w Ostrowie 83:76.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Anwilu 8:0. No i w kolejnych minutach gospodarze byli w pogoni za rywalem. Dzisiaj ostrowski zespół nie mógł złapać swojego rytmu. Brakowało płynności w grze. To był też efekt zmiennej defensywy włocławian, którzy po I kwarcie prowadzili 22:16. Do przerwy ostrowianie mieli problemy ze skutecznością. ,,Stalowcy” wypracowywali sobie pozycje, ale pudłowali. Po kwadransie gry goście prowadzili 32:24. Później przewaga Anwilu urosła nawet do 11 punktów. Ostatecznie do przerwy było 42:34 dla przyjezdnych. W szeregach Anwilu świetnie od początku radził sobie Ivan Almeida, który już do przerwy miał na swoim koncie 17 punktów.

Po zmianie stron koszykarze BM Slam Stal nadal gonili swojego rywala. W 25 minucie ,,Stalówka” przegrywała już tylko 47:49. Później w 35 minucie ostrowianie tracili do rywala trzy punkty (65:68). Za każdym razem jednak, kiedy ostrowski zespół odrabiał straty, to gracze Anwilu odpowiadali celnymi trafieniami. To wszystko sprawiło, że dzisiejszy mecz Anwil wygrał 83:76.

BM Slam Stal – Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)

Punkty zdobywali:

BM Slam Stal: Nikola Marković 14, Mateusz Kostrzewski 13, Adam Łapeta 11, Michał Chyliński 10, Aaron Johnson 10, Grzegorz Surmacz 7, Marc Carter 7, Jure Skifić 2, Tomasz Ochońko 2.

Anwil: Ivan Almeida 29, Jakub Wojciechowski 12, Quinton Hosley 9, Kamil Łączyński 8, Jarosław Zyskowski 8, Josip Sobin 6, Jaylin Airington 5, Paweł Leończyk 4, Michał Nowakowski 0, Ante Delas 0.