Aktualności

Czas na kolejny szlagier. Dziś mecz w Toruniu
22.03.2018

Polski Cukier Toruń kontra BM Slam Stal. To już dzisiaj. Pierwszy gwizdek o godzinie 19 w hali w grodzie Kopernika. Przed nami kolejny szlagierowy mecz na szczycie polskiej ligi. Zapowiada się kapitalne widowisko, w którym emocje są gwarantowane. – Znamy siłę Torunia, ale wiemy też, co my potrafimy. Chcemy tam wygrać – mówi Jure Skifić, zawodnik BM Slam Stal, który w poprzednim sezonie był jednym z liderów toruńskiej drużyny.

Dzisiejszy mecz w Toruniu zapowiada się bardzo ciekawie. To kolejne spotkanie na szczycie ligi z udziałem BM Slam Stal. Obie drużyny przystępują do tego pojedynku po wcześniejszych porażkach. Polski Cukier przegrał u siebie z Rosą Radom i w minioną sobotę w Lublinie. Ostrowianie, jak wiemy nie sprostali u siebie Anwilowi Włocławek.

Drużyny Polskiego Cukru i BM Slam Stal to sąsiedzi w ligowej tabeli. Toruński zespół ma w dorobku 17 zwycięstw i 8 porażek, zajmując trzecie miejsce. Ostrowianie są na czwartej pozycji. Do tej pory wygrali 15 meczów, doznając 9 porażek. Polski Cukier to obok Anwilu najlepiej grający zespół we własnej hali w całej ligi. Toruńska drużyna wygrała 10 z 11 meczów. Ostrowianie z kolei są drugim najlepiej grającą drużyną w halach rywali. W 11 meczach zanotowali 7 zwycięstw.

Do dzisiejszego meczu Polski Cukier przystąpi wzmocniony pozyskanym z Koszalina Damianem Jeszke, nowym graczem jest też DJ Newbill, który ostatnio występował w Australii. Liderem toruńskiej drużyny jest amerykański rozgrywający Glenn Cosey. Kluczowymi graczami są także kadrowicze: Aaron Cel i Karol Gruszecki oraz doświadczony Łukasz Wiśniewski.