kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Znakomity występ w Toruniu
24.03.2018

Znakomita gra i świetny sukces. Tak właśnie było w czwartek w Toruniu. Koszykarze BM Slam Stal zaprezentowali wszystkie swoje atuty. Podopieczni trenera Emila Rajkovića rozegrali doskonały mecz. Szczególnie w II połowie żółto-niebiescy całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając jakże okazale 83:65.

Ostrowski zespół do czwartkowego meczu przystępował po bolesnej przegranej u siebie z Anwilem Włocławek we własnej hali. ,,Stalowcy” świetnie jednak odpowiedzieli na tamto niepowodzenie. W czwartkowy wieczór zespół trenera Emila Rajkovića potwierdził swój duży charakter. Ostrowianie zaprezentowali pełnię swoich możliwości. Wygrana na terenie wicemistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski, różnicą 18 punktów robi wielkie wrażenie.

W I połowie przez długi czas prowadzenie było po stronie koszykarzy Polskiego Cukru Toruń. W II kwarcie ostrowianie mieli problemy z grą w ataku. Przez to toruński zespół wypracował sobie 10 punktów przewagi. W ostatnich sekundach I połowy gospodarze wygrywali 37:30, ale w zaledwie kilkanaście sekund ,,stalowcy” zdobyli siedem punktów. Najpierw za trzy punkty trafił Aaron Johnson, który był jeszcze faulowany. W ostatniej akcji tej części meczu ostrowianie zmusili Aarona Cela do straty, Michał Chyliński popisał się tak znakomitym trafieniem. Do przerwy był remis 37:37.

Po przerwie ostrowski zespół poszedł za ciosem. Koszykarze BM Slam Stal złapali odpowiedni rytm w swojej grze. Na przełomie II i III kwarcie ostrowianie zanotowali serię 16:0, prowadząc w 23 minucie 46:37. to był kluczowy moment tego pojedynku. W kolejnych fragmentach toruński zespół nie był w stanie wrócić do walki.

W II połowie czwartkowego meczu koszykarze BM Slam Stal grali wybornie w defensywie. Rywal, mający duże możliwości ofensywne nie miał żadnego pomysłu na zdobywanie punktów. Ostrowianie tymczasem byli na fali wznoszącej. Nie zamierzali zwalniać tempa. Przeciwnie. Powiększali swoje prowadzenie, wygrywając ostatecznie bardzo okazale 83:55.

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 65:83 (18:15, 19:22, 17:24, 11:22)

Polski Cukier: DJ Newbill 11, Aaron Cel 10, Glenn Cosey 9, Karol Gruszecki 9, Cheikh Mbodj 9, Aleksander Perka 7, Krzysztof Sulima 4, Tomasz Śnieg 4, Bartosz Diduszko 2, Damian Jeszke 0.

Stal: Jure Skifić 18, Aaron Johnson 17, Michał Chyliński 9, Marc Carter 9, Mateusz Kostrzewski 8, Adam Łapeta 8, Nikola Marković 8, Szymon Łukasiak 4, Tomasz Ochońko 2, Łukasz Majewski 0, Michał Kierlewicz 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL