Aktualności

Trwa maraton. Dzisiaj gramy z GTK Gliwice
28.03.2018

Trwa nasz marcowy maraton. Przed nami trzeci mecz na przestrzeni sześciu dni. Po zwycięskich spotkaniach w Toruniu i Szczecinie, dzisiaj we własnej hali podejmujemy zespół BM Slam Stal. Do dyspozycji trenera Emila Rajkovića jest amerykański gracz Stephen Holt. Początek meczu o godzinie 19.30 w hali przy Wrocławskiej.

Nasza drużyna z dorobkiem 17 zwycięstw i 9 porażek zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Emila Rajkovića wygrali pięć kolejnych meczów wyjazdowych. Natomiast w dziesięciu ostatnich spotkaniach ligowych zanotowaliśmy dziewięć wygranych, przegrywając jedynie z Anwilem Włocławek.

Dzisiaj naszym rywalem będzie zespół GTK Gliwice. Podopieczni trenera Pawła Turkiewicza są debiutantem w ekstraklasie. Gliwicki zespół z dorobkiem 10 zwycięstw i 17 porażek zajmuje 14. pozycję w tabeli. Gliwiczanie potrafią być groźni i nieobliczalni. Byli o krok od pokonanie Stelmetu w Zielonej Górze, przegrywając po dramatycznej końcówce 90:91. Liderami GTK są gracze amerykańscy: Quinton Hooker, Jonathan Williams i podkoszowy Maverick Morgan. Ważnym graczem jest reprezentant Czech Lukaś Palyza. W składzie są też doświadczeni polscy zawodnicy: Marcin Salamonik i Łukasz Ratajczak. W meczach wyjazdowych gliwiczanie zanotowali trzy zwycięstwa, przy jedenastu porażkach.

Do dzisiejszego meczu nasz zespół przystąpi z nowym zawodnikiem w składzie. Jest nim 26-letni Amerykanin Stephen Holt, który w poniedziałek wieczorem dotarł do Ostrowa. Wczoraj Holt po raz pierwszy trenował z drużyną. Na zawodowych parkietach występuje od 2014 roku. Grał w Hiszpanii i Czechach. Ma też za sobą dwa sezony w Australii. Tam właśnie w zespole Brisbane Bullets grał w tym sezonie. W 28 meczach spędzał na parkiecie 27 minut, zdobywając w tym czasie 10 punktów. Stephen Holt jest zawodnikiem, który z powodzeniem może występować na pozycji rzucającego obrońcy i rozgrywającego.

Kibiców basketu zapraszamy do hali przy Wrocławskiej. Dzisiaj emocji z pewnością nie zabraknie. Początek spotkania o godzinie 19.30.