Trzymamy

kciuki za naszą drużynę

Kolejny pokaz siły. Trefl pokonany
03.04.2018

Kolejny świetny występ za naszym zespołem. W Wielką Sobotę zagraliśmy w Ergo Arenie z zespołem Trefla Sopot. Dawka emocji dla kibiców była ogromna. O wszystkim decydowała pełna dramaturgii końcówka. No i nasz zespół ponownie zachował więcej zimnej krwi. Dzięki temu sięgnęliśmy po niesamowicie ważne zwycięstwo 86:82. To 19. wygrana w obecnym sezonie i jednocześnie szóste kolejne zwycięstwo na wyjeździe.

Początek sobotniego meczu nie było udany dla naszego zespołu. Sopocianie lepiej weszli w to spotkanie. Przez to w I połowie przewaga była po stronie Trefla. W II kwarcie podopieczni trenera Marcina Klozińskiego prowadzili nawet różnicą trzynastu punktów. Nasz zespół nie stracił jednak głowy. Mozolnie, krok po kroku odrabialiśmy straty. W naszej drużynie debiutował Stephen Holt, który pojawił się w grze od pierwszej minuty.  W grze spędził łącznie 21 minut. Zdobył 3 punkty, trafiając jeden z trzech rzutów za 3.

W II połowie sobotniego meczu dawka emocji dla kibiców była ogromna. Nasz zespół po raz kolejny zaprezentował zimną krew. Nasi gracze potrafili wykorzystać swoje doświadczenie. To wszystko doprowadziło nas do sukcesu 86:82.

Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 82:86 (29:20, 14:22, 19:21, 20:23)

Trefl: Filip Dylewicz 20, Jermaine Love 18, Obie Trotter 12, Michał Kolenda 12, Steve Zack 9, Grzegorz Kulka 5, Łukasz Kolenda 2, Jakub Karolak 2, Marcin Stefański 2, Piotr Śmigielski 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 18, Marc Carter 17, Nikola Marković 16, Jure Skifić 10, Mateusz Kostrzewski 8, Szymon Łukasiak 6, Grzegorz Surmacz 6, Stephen Holt 3, Łukasz Majewski 2, Tomasz Ochońko 0, Michał Chyliński 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL