Aktualności

Rusza modernizacja K1. Spółka BM Slam podjęła decyzję
06.04.2018

W środę władze spółki BM Slam doszły do porozumienia z władzami Klubu Sportowego Stal w kwestii rozwiązania umowy użytkowania hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. To powoduje, że od tego dnia całkowitym właścicielem obiektów jest spółka BM Slam. W czwartek wieczorem szefowie spółki poinformowali o rozpoczęciu modernizacji hali K1.

Paweł Matuszewski – właściciel BM Slam:

– W dniu dzisiejszym poinformowaliśmy opinię publiczną o rozwiązaniu umowy użytkowania hali sportowej K 1 pomiędzy BM Slam, a KS Stal. Dlatego można powiedzieć że, w tej sytuacji nie ma żadnych przeszkód aby znowu K1 zaczęło tętnić sportowym życiem tak jak kiedyś. W związku z tym podjęliśmy decyzję być może zaskakującą, że to właśnie BM SLAM rozpoczyna rozbudowę K1, zgodnie z projektami zaakceptowanymi wcześniej przez CRK oraz Panią Prezydent. Od samego początku tego właśnie chcieliśmy, to było także marzenie kibiców oraz sportowców w Ostrowie Wielkopolskim. Hala przy K1 to miejsce legendarne i kultowe, owiane magią wspaniałej historii. I to właśnie tutaj chcemy grać i tu chcemy przeżywać emocje.

– Od trzech lat występujemy w ekstraklasie, jesteśmy czołowym zespołem w polskiej lidze. Zdobyliśmy brązowy medal, zadebiutowaliśmy w europejskich pucharach. To wszystko sprawia, że w świetny sposób promujemy Ostrów Wielkopolski na arenie krajowej i międzynarodowej. Nie chcemy, żeby nasi koszykarze, kibice i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego dłużej wstydzili się tego, że gramy w takich warunkach. Brak hali w Ostrowie to obiekt wielu żartów i kpin kibiców w całej Polsce. Dlatego ta decyzja. BM SLAM rozpoczyna modernizację K1!

– Dodam jeszcze, że jako klub rozwijamy się w systematyczny sposób, mamy ambitne cele i wiele planów. To, co zrobiliśmy do tej pory jest dla nas dopiero początkiem. Niestety, bez nowoczesnej hali nie jesteśmy w stanie dalej się rozwijać. Taki obiekt jest również bardzo potrzebny naszemu miastu. Mamy nadzieję, że znajdziemy wielu sojuszników i wiele głosów poparcia tego projektu. Trzymajcie za nas kciuki, zaczynamy od następnego tygodnia.

Marcin Napierała – właściciel BM Slam:

– Na naszą decyzję wpłynęło szereg różnych okoliczności, sytuacji i wydarzeń. Przede wszystkim fakt, że walcząc o mistrzostwo Polski, rozgrywamy swoje mecze w sali szkolnej. Nasz zespół prezentuje wysoki poziom. Niestety, obiekt nie spełnia podstawowych standardów gry w lidze zawodowej. Władze PZKosz. i PLK już od dwóch lat zapowiadają, że dalsza gra w tej Sali nie będzie możliwa.

– Decyzja, którą w ostatnich dniach podjęły władze Ostrowa Wielkopolskiego, niestety, nie rozwiązuje problemu występów naszego zespołu w ekstraklasie w kolejnych sezonach. Budowa nowej hali przez miasto, która ma potrwać do 2021 roku jest perspektywą zbyt odległą, jednocześnie uwarunkowana wieloma niewiadomymi. My, będąc w obecnej sytuacji nie możemy już dłużej czekać, żyjąc nadal w niepewności.