Polpharma rozbita. Efektowna wygrana
16.04.2018

Znakomity mecz rozegrał nasz zespół w niedzielne popołudnie. W Starogardzie Gdańskim rozbiliśmy tamtejszą Polpharmę wygrywając jakże efektownie 106:67. To nasze 21. zwycięstwo w obecnym sezonie. W niedzielnym spotkaniu zespół ,,Stalówki” zanotował 17 celnych rzutów za 3 punkty. Ten sukces jest kolejnym krokiem w stronę drugiej pozycji przed fazą play off. Przed nami jeszcze dwa mecze. W środę we własnej hali podejmujemy MKS Dąbrowa Górnicza.

Do niedzielnego meczu ostrowianie przystępowali w roli faworyta. ,,Stalowcy” wiedzieli jednak, że Polpharma we własnej hali potrafi być groźna i nieobliczalna. W tej sytuacji podopieczni trenera Emila Rajkovića rozpoczęli mecz w bardzo dobrym stylu. Od pierwszej minuty ostrowianie narzucili rywalowi swój styl gry. Po I kwarcie było 27:16 dla BM Slam Stal, natomiast do przerwy ostrowianie wygrywali bardzo efektownie 60:29.

W niedzielnym meczu zespół BM Slam Stal był, jak świetnie pracująca maszyna, w której na wysokim poziomie pracują wszystkie tryby. Ostrowianie do minimum ograniczyli poczynania rywala. W ataku tymczasem ,,Stalowcy” prezentowali wysoką skuteczność. We wczorajszym meczu żółto-niebiescy doskonale trafiali z dystansu. Zanotowali 17 trójek, przy 22 próbach. To dało im rewelacyjny wynik w postaci aż 77 procent skuteczności.

Mecz w Starogardzie Gdańskim był pokazem siły i możliwości BM Slam Stal. To było kolejne znakomite spotkanie dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Zespół ,,Stalówki” potwierdza, że w najważniejszym momencie sezonu znajduje się w kapitalnej formie. Ostrowianie wygrali wczoraj 21 mecz w obecnym sezonie. W sobotę za to w Zgorzelcu przegrał Stelmet Zielona Góra, to sprawia, że jeśli ,,stalowcy” pokonają w środę u siebie MKS Dąbrowa Górnicza i w niedzielę AZS W Koszalinie, to wywalczą drugie miejsce na zakończenie rundy zasadniczej.

W niedzielę punkty dla ,,Stalówki” zdobywała cała dwunastka, sześciu zawodników zanotowało 10 i więcej punktów. Najskuteczniejszy był za to Aaron Johnson, autor 20 punktów. W drużynie Polpharmy z 18 punktami na koncie mecz zakończył Milan Milovanović.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL