Aktualności

Czas na kolejne duże emocje
17.04.2018

W środę po raz ostatni w rundzie zasadniczej zagramy we własnej hali. Podejmować będziemy MKS Dąbrowa Górnicza. No i po raz kolejny w hali w Ostrowie Wielkopolskim zapowiada się świetne widowisko. To będzie mecz na szczycie. Dla obu zespołów środowy pojedynek ma bardzo duże znaczenie. Nasza drużyna walczy o drugie miejsce przed play off. Rywale wciąż mają szansę na pozycję w czołowej czwórce. Początek o godzinie 19.00. 

MKS Dąbrowa Górnicza to zespół, który obecnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego mają w dorobku 19 zwycięstw i 11 porażek. MKS świetnie radzi sobie w roli gospodarza. Wygrał 13 z 15 meczów u siebie i pod tym względem jest najlepszym zespołem ligi. Na wyjeździe tymczasem MKS wygrał 6 spotkań, doznając 9 porażek. – To groźny i bardzo dobry zespół. Mają wiele atutów. My gramy u siebie i nie pozwolimy rywalowi na zwycięstwo. Przygotowujemy się bardzo starannie do tego spotkania – mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal. Liderem MKS-u jest amerykański podkoszowy DJ Shelton, który ze średnią ponad 18 punktów jest czwartym strzelcem ligi. Na swoim koncie notuje też 10 zbiórek i w tym elemencie jest najlepszy w lidze. Poza tym do grona liderów należą: Witalij Kowalenko, Piotr Pamuła, Bartłomiej Wołoszyn oraz rozgrywający Aaron Broussard.

Nasza drużyna dzisiaj po raz ostatni w rundzie zasadniczej gra u siebie. W niedzielę czas nas wyjazd do Koszalina. Dwa zwycięstwa przypieczętują zajęcie drugiego miejsce przed rundą play off. – Wiemy, jaką stawkę mają te mecze. W zespole jest maksymalna koncentracja – podkreśla kapitan Łukasz Majewski. Aaron Johnson, najlepszy rozgrywający ligi dodaje: – Tam jest wielu utalentowanych zawodników. Oni grają koszykówkę na wysokim poziomie. Musimy być mentalnie przygotowani, żeby sięgnąć po to ważne zwycięstwo.

Zapraszamy do hali przy Wrocławskiej. Początek meczu w środę o godzinie 19.00.