Cel zrealizowany. Pewna wygrana w Koszalinie
23.04.2018

W niedzielę zakończyliśmy rundę zasadniczą tegorocznego sezonu. No i ostatni mecz wypadł bardzo okazale. Rozgromiliśmy AZS efektownie 92:69. To zwycięstwo przypieczętowało zajęcie drugiej pozycji przed play off przez naszą drużyną. To historyczny wynik. Nigdy wcześniej zespół z Ostrowa Wielkopolskiego nie był tak wysoko w tabeli po rundzie zasadniczej. W ćwierćfinale play off naszym rywalem będzie siódmy w tabeli King Szczecin. Początek rywalizacji już w najbliższy piątek w Ostrowie.

W Koszalinie zespół BM Slam Stal miał zadanie do wykonania. Ostrowianie musieli wygrać to spotkanie, żeby zająć drugie miejsce po rundzie zasadniczej. No i ten zespół ,,Stalówka” zrealizowała. Efektowna wygrana 92:69 mówi wszystko. Podopieczni trenera Emila Rajkovića zanotowali ósme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Gospodarze, koszykarze AZS-u tylko w I kwarcie potrafili dotrzymywać kroku faworytowi. Od II kwarty na parkiecie niepodzielnie panowali już ostrowianie, którzy systematycznie powiększali swoje prowadzenie. II kwartę ,,stalówka” rozpoczęła od prowadzenia 16:0, wygrywając po kwadransie gry 41:21.

II połowa niedzielnego meczu była jedynie dopełnieniem formalności. Gospodarze w żaden sposób nie potrafili zagrozić ,,Stalówce”, która wygrała efektownie ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Z dorobkiem 23 zwycięstw i zaledwie 9 porażek ostrowianie wywalczyli znakomite, drugie miejsce po rundzie zasadniczej. To najwyższa pozycja przed play off w historii ostrowskiej koszykówki. W ćwierćfinale play off rywalem BM Slam Stal będzie siódmy w tabeli King Szczecin.

Rywalizacja w I rundzie play off toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze rozgrywane będą w Ostrowie w najbliższy piątek i niedzielę. Zapowiadają się świetne widowiska. Teraz koszykarski sezon wkracza w najważniejszą fazę.