Aktualności

King rywalem w ćwierćfinale. Zaczynamy już w piątek
23.04.2018

King Szczecin jest naszym rywalem w ćwierćfinale play off. Na tym etapie rozgrywek rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze odbywać się będą w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie numer 1 już o godzinie 17.45 w najbliższy piątek, 27 kwietnia. Drugi mecz zaplanowany został w ostrowskiej hali w niedzielę, 29 kwietnia. Zapowiada się interesująca walka.

Szczeciński zespół awans do fazy play off zapewnił sobie w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. W niedzielę King wygrał w Sopocie z tamtejszym Treflem 76:64. To sprawiło, że podopieczni doskonale znanego w Ostrowie Mindaugasa Budzinauskasa zakończyli rywalizację na siódmej pozycji. King wygrał 18 meczów, doznając 14 porażek. U siebie szczecińska drużyna wygrała 11 meczów, przy 5 porażkach. Bilans King na wyjeździe to: 7 zwycięstw i 9 porażek.

W rundzie zasadniczej, w grudniu zeszłego roku, King po dogrywce wygrał w Ostrowie 101:91. Szczecińska drużyna wykorzystała wówczas fakt, że ,,Stalówka” grała w niepełnym składzie. W rewanżu, który pod koniec marca odbywał się w Szczecinie górą byli już podopieczni trenera Emila Rajkovića. Zwyciężyli 82:77. – Wiemy, jaki to jest zespół. Uważam jednak, że przy odpowiedniej koncentracji, w momencie, kiedy zagramy na swoim poziomie nie będziemy mieli większych problemów – mówi nam skrzydłowy Nikola Marković. Aaron Johnson dodaje: – Play off to jest ten moment, na który wszyscy czekają. Za nami siedem miesięcy ciężkiej pracy. Gramy teraz na wysokim poziomie. Jesteśmy w gazie. Doceniamy klasę rywala, bo to dobry zespół. Wiemy jednak, co my potrafimy. Znamy swoją wartość. Damy z siebie wszystko. Drugie miejsce po rundzie zasadniczej to tylko jeden krok w realizacji naszego celu. W zespole jest maksymalna mobilizacja. Od poniedziałku ruszamy z przygotowaniami. Mogę zapewnić, że będziemy maksymalnie przygotowani do gry. 

Pary ćwierćfinałowe play-off:

Anwil Włocławek (1) – PGE Turów Zgorzelec (8)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (2) – King Szczecin (7)

Polski Cukier Toruń (3) – MKS Dąbrowa Górnicza (6)

Stelmet Enea BC Zielona Góra (4) – Rosa Radom (5)

Terminarz ćwierćfinałów (do trzech zwycięstw):

 

piątek, 27 kwietnia

17.45: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, mecz 1 – transmisja w Polsacie Sport Extra

niedziela, 29 kwietnia

20.00: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, mecz 2 – transmisja w internecie*

 

środa, 2 maja

17.45 King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 3 – transmisja w internecie*

 

piątek, 4 maja

17.45 King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 4 – transmisja w Polsacie Sport Extra

 

poniedziałek, 7 maja

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, ew. mecz 5