Aktualności

Świetny mecz. Kapitalna ,,Stalówka”
30.04.2018

To był piękny i pełen emocji niedzielny wieczór. W meczu numer 2 ćwierćfinału play off adrenalina osiągnęła zenitalny poziom jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. To było prawdziwe spotkanie play off. Wielka walka, ogromne zaangażowaniem i poświęcenie. No i w kluczowych momentach nasz zespół pokazał swoją siłę, sięgając po zwycięstwo 88:79. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzimy 2:0. Kolejny mecz w środę w Szczecinie.

Ostrowianie źle weszli w dzisiejszy mecz. Początek należał do podopiecznych trenera Mindaugasa Budzinauskasa. W 4 minucie King prowadził 10:2, natomiast po 8 minutach było 21:10. W II kwarcie szczeciński zespół prowadził 31:20. W ostatnich fragmentach I połowy ostrowianie zniwelowali nieco straty. Do przerwy King wygrywał 43:39.

Po przerwie podopieczni Emila Rajkovića potwierdzili, że są najlepiej broniącym zespołem w całej lidze. To właśnie w defensywie ,,Stalowcy” odradzali się w tym meczu. Obrona napędzała efekt. W III kwarcie gospodarze rzucili się na rywala, ograniczając jego poczynania. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 27 minucie na sześciopunktowym prowadzeniu byli już żółto-niebiescy (58:52). W ostatniej kwarcie szczeciński zespół próbował jeszcze wrócić do gry. To było jednak niemożliwe. Ostrowianie kontrolowali przebieg meczu, posiadając kilka punktów przewagi. ,,Stalowcy” ponownie czerpali ze swojego doświadczenia. Grali rozważnie i konsekwentnie. Po raz kolejny kluczowy okazał się szeroki i głęboki skład. To wszystko sprawiło, że po wygraną 88:79 sięgnął zespół BM Slam Stal.

W rywalizacji do trzech zwycięstw mamy 2:0 dla ,,Stalówki”. Trzeci mecz na parkiecie w Szczecinie już w najbliższą środę, 2 maja.