kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Trzeci mecz dla gospodarzy. Walka o finał trwa dalej
16.05.2018

We wtorkowe popołudnie w Toruniu doszło do trzeciego meczu w półfinale play off. Emocje ponownie były ogromne. Tym razem jednak z sukcesu cieszyli się gospodarze. Toruńska drużyna pokonała BM Slam Stal 84:78.  W rywalizacji do trzech zwycięstw mamy teraz prowadzenie naszego zespołu 2:1. Czwarty pojedynek już w czwartek także w Toruniu.

Koszykarze ,,Stalówki” rozpoczęli wtorkowy mecz w świetnym stylu od prowadzenia 7:0, natomiast po 8 minutach było 14:9 dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Gospodarze straty odrobili jeszcze w I kwarcie, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 20:17 dla BM Slam Stal.

W drugich dziesięciu minutach oglądaliśmy zaciętą walkę. Gospodarze próbowali odrabiać straty. To im się powiodło w końcówce tej odsłony. W 18 minucie był remis 35:35, ale do przerwy to ostrowianie wygrywali 40:39.

Początek III kwarty należał do Polskiego Cukru, który w 24 minucie prowadził 50:42. Wtedy jednak żółto-niebiescy pokazali swój charakter. Grali konsekwentnie i spokojnie. Zanotowali kilka celnych rzutów z dystansu. Nie tylko odrobili straty, ale i w 29 minucie prowadzili 64:59. W IV kwarcie emocje były wielkie. Na pięć minut przed zakończeniem przewaga ostrowian wynosiła pięć punktów, ale od stanu 73:68 dla ,,Stalówki”, dziewięć punktów z rzędu zdobyli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 77:73.

W ostatnich fragmentach ostrowianie walczyli o odrobienie strat. Doszło do dwóch kontrowersyjnych sytuacji. Nie odgwizdano przewinień przy rzutach Adama Łapety i Mateusza Kostrzewskiego. To wszystko sprawiło, że Polski Cukier ostatecznie sięgnął po wygraną 84:78.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL