Aktualności

Czas na finał. Rozpoczynamy walkę o mistrzostwo Polski
23.05.2018

Czas na wielki finał mistrzostw Polski. Pora rozpocząć walkę o złoty medal. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski kontra Anwil Włocławek. – Marzymy o tym złocie – mówią koszykarze naszego zespołu. Pierwszy mecz już jutro we Włocławku.

Anwil Włocławek zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. W ćwierćfinale play off podopieczni trenera Igora Milicića pokonali 3:0 ekipę Turowa Zgorzelec. W półfinale drużyna z Kujaw stoczyła pięciomeczową, zwycięską walkę ze Stelmetem Zielona Góra. – To nie ma żadnego znaczenia z kim gramy. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa. Dlatego musimy pokonać każdego rywala – mówi Nikola Marković, serbski skrzydłowy naszej drużyny. Trener Emil Rajković dodaje: – Jesteśmy gotowi do walki o złoto. Znamy naszą wartość. Wiemy, co potrafimy. Od połowy stycznia jesteśmy w wysokiej formie i teraz chcemy to wszystko zakończyć zdobyciem mistrzostwa.

W wielkim finale play off rywalizacja toczyć się będzie do czterech wygranych. Walka rozpoczyna się już w czwartek we Włocławku. Na spotkanie numer 1 ostrowianie wyjechali już dzisiaj. Nastroje w zespole żółto-niebieskich są bardzo bojowe. – Wszyscy jesteśmy gotowi do gry. Teraz nic się nie liczy. Przed nami finałowa seria, w której nikt nawet na moment nie będzie się oszczędzał – uważa Grzegorz Surmacz. Z kolei Michał Chyliński dodaje: – Znam smak mistrzostwa. Sukces uzależnia. Dlatego chcę, żebyśmy mogli świętować zdobycie tego mistrzostwa. Anwil jest nam dobrze znany. Mają wiele atutów, ale to oni muszą się nas obawiać. My jesteśmy w świetnej formie. Gramy równo od kilku tygodni. 

Finałowa walka ostrowsko-włocławska zapowiada się więc kapitalnie. Obie drużyny marzą o złotym medalu. W trakcie finałowych meczów nie będzie żadnego odpuszczania. Będzie to twarda walka w każdym spotkaniu. Pierwszy mecz wielkiego finału już w czwartek. Początek o godzinie 20.30 w hali we Włocławku.