Ruszył finał. Olbrzymia dramaturgia na początek
25.05.2018

Olbrzymia dramaturgia towarzyszyła inauguracyjnemu pojedynkowi w wielkim finale play off. W czwartkowy wieczór we Włocławku zespół Anwilu po dreszczowcu pokonał BM Slam Stal 62:61. – Nie jestem rozczarowany. Jestem dumny z naszego zespołu. Walczyliśmy niesamowicie. Dziś się nie udało, ale w sobotę wracamy tu, żeby wygrać – powiedział po meczu Jure Skifić, chorwacki skrzydłowy ostrowskiej drużyny.

Jak przystało na finał w premierowym spotkaniu działo się bardzo dużo. Mało było efektownej gry, mnóstwo było za to walki. W takich meczach każda akcja ma ogromne znaczenie. Na trybunach tymczasem atmosfera była bardzo gorąca.

Ostrowianie rozpoczęli w dobrym stylu. Grali rozważnie i konsekwentnie, starając się kontrolować tempo gry. W I kwarcie prowadzili 12:7 i 16:9. W drugich dziesięciu minutach gospodarze rzucili się w pogoń. W 18 minucie Anwil doprowadził do remisu 25:25, ale końcówka I połowy należała do ,,Stalówki”, która po 20 minutach prowadziła 33:31.

Po przerwie dawka emocji dla kibiców basketu była jeszcze większa. W III kwarcie Anwil wypracował sobie sześć punktów przewagi. Na początku ostatniej odsłony drużyna trenera Igora Milicića prowadziła 50:47, ale później sześć punktów z rzędu zdobyli ,,stalowcy”, obejmując prowadzenie 53:50.

O losach meczu decydowała pełna dramaturgii końcówka. Przy prowadzeniu Anwilu 58:54 z dystansu trafił Jure Skifić. Na 23 sekundy przed zakończeniem Anwil prowadził już tylko 58:57. Później było jeszcze ciekawiej. Na 16 przed zakończeniem dwa rzuty wolne spudłował Kamil Łączyński. Przy prowadzeniu Anwilu 60:58 piłkę mieli ostrowianie. Niestety, Stephen Holt zanotował stratę. To oznaczało sukces gospodarzy.

Z dorobkiem 19 punktów najskuteczniejszym zawodnikiem Anwilu był chorwacki środkowy Josip Sobin, po 10 punktów rzucili: Ivan Almeida i Quinton Hosley. W zespole BM Slam Stal najwięcej punktów, 16, rzucił Adam Łapeta. 13 punktów rzucił Jure Skifić.

W rywalizacji do czterech wygranych Anwil prowadzi 1:0. W sobotnie popołudnie we Włocławku rozegrany zostanie mecz numer 2.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL