Aktualności

Danilo Tasic w BM Slam Stal
17.08.2018

Danilo Tasic został nowym zawodnikiem naszego zespołu. 25-latek mierzy 208 centymetrów. Występuje na pozycji silnego skrzydłowego, bądź środkowego. Do BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski trafia po występach w AEK Larnaca.

Na zawodowych parkietach Danilo Tasic występuje od 2012 roku. Przez cztery pierwsze lata grał w serbskiej ekstraklasie w zespole KK Konstantin Nis. Pierwszy sezon poza Serbią spędził w Dinamo Bukareszt. W tym zespole występował w sezonie 2016/2017. W ekstraklasie rumuńskiej rozegrał 26 meczów. W grze spędzał średnio 32 minuty. Zdobywał średnio 15 punktów, notując ponad 7 zbiórek.

W poprzednim sezonie nowy nabytek naszej drużyny grał na Cyprze. Reprezentował barwy AEK Larnaca. Z tym zespołem wywalczył mistrzostwo ligi. Spędzając na parkiecie na poziomie 27 minut. Zdobywał 13 punktów, notując przy tym 7 zbiórek i ponad 2 asysty.

Danilo Tasic jest zawodnikiem, który dobrze czuje się w strefie podkoszowej, jak również i na dystansie. W poprzednim sezonie rzucał za 3 punkty na poziomie 36 procent. – To wszechstronny zawodnik, który ma za sobą bardzo dobrą serbską szkołę koszykówki. To gracz wciąż młody, ale już z doświadczeniem – ocenia nowego zawodnika trener Wojciech Kamiński.