Aktualności

Scott nowym generałem w BM Slam Stal!
18.08.2018

25-letni Mike Scott został nowym zawodnikiem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski! Amerykański rozgrywający trafia do ,,Stalówki” z bardzo dobrymi referencjami. W poprzednim sezonie był liderem chorwackiego KK Split, z którym walczył w półfinale play off. Teraz ma być generałem w zespole Wojciecha Kamińskiego.

Nasz klub jeszcze w lipcu przedstawił Aaronowi Johnsonowi warunki nowej umowy. Dotychczasowy rozgrywający BM Slam Stal postanowił jednak nie przyjmować oferty. – Złożyliśmy Aaronowi bardzo dobrą ofertę, licząc, że dalej będzie występował w naszym zespole. To był jeszcze wyższy kontrakt, niż ten ubiegłoroczny. On jednak podjął inną decyzję i musimy to zaakceptować. Aaronowi mogę tylko podziękować za te dwa świetne sezony. Teraz stawiamy na nowego rozgrywającego. To zawodnik z dużym potencjałem – wyjaśnia prezes Paweł Matuszewski.

W tej sytuacji, po decyzji Aarona Johnsona, trener Wojciech Kamiński, postanowił pozyskać innego rozgrywającego. Kandydatów było wielu. Wybór padł na Mike’a Scotta.

Nowy nabytek naszej drużyny w 2015 roku ukończył grę i naukę na uniwersytecie Idaho. Zawodową karierę rozpoczynał od występów na Litwie. W sezonie 2015/2016 był zawodnikiem BC Siauliai. Ostatnie dwa lata rozgrywający, który mierzy 183 centymetry wzrostu spędził w Chorwacji. Najpierw, w sezonie 2016/2017, grał w zespole KK Jolly Jadranska. W minionych rozgrywkach był za to jednym z liderów czołowej drużyny ligi chorwackiej – KK Split. Z tym zespołem dotarł do półfinału play off, przegrywając w nim z faworyzowanym zespołem Cedevity Zagrzeb.

W 27 ligowych meczach na chorwackich parkietach spędzał średnio 28 minut. W tym czasie notował 14 punktów, będąc ósmym strzelcem ligi, tymczasem ze średnią asyst na poziomie 5 był szóstym najlepiej podającym. Amerykanin jest graczem, który dysponuje dobrym rzutem z dystansu. W minionych rozgrywkach trafiał za 3 punkty na poziomie 42%. Nowy sezon będzie dla Mike’a Scotta czwartym na zawodowych parkietach. Ma też doświadczenie z europejskich pucharów. Grał bowiem w Pucharze Europy FIBA oraz w Lidze Bałtyckiej.

25-latek jest zawodnikiem, który czyni stałe postępy. Przerwę wakacyjną spędził bardzo aktywnie. Pracował bowiem z Chicago Bulls. No i z tym zespołem występował w Lidze Letniej NBA. Teraz Mike Scott trafia do Ostrowa Wielkopolskiego. – Mike to bardzo wszechstronny koszykarz, którzy dobrze wywiązuje się z roli kreatora gry, jak i egzekutora. Zanim zdecydowaliśmy się na jego zakontraktowanie, przeprowadziliśmy dokładną analizę. To zawodnik, który style gry pasuje do drużyny, którą tworzymy w naszym klubie – mówi trener Wojciech Kamiński.