Aktualności

Powrót Króla. Shawn King ponownie w BM Slam Stal
20.08.2018

Mamy dla Was świetną wiadomość. Doskonale znany wszystkim kibicom, ulubieniec żółto-niebieskich fanów, Shawn King ponownie zagra w BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Do ,,Stalówki” powraca po rocznej przerwie. W poprzednim sezonie występował na Słowenii. Teraz ma być ważnym ogniwem w zespole Wojciecha Kamińskiego.

Shawn King w sezonie 2016/2017 notował świetne występy w naszej drużynie. Był najlepszym środkowej polskiej ligi. Został wybrany MVP rundy zasadniczej. W 36 meczach spędzał na parkiecie średnio 27 minut, zdobywając na poziomie 12 punktów i notując jednocześnie ponad 10 zbiórek.

W poprzednim sezonie Shawn King występował na Słowenii. Reprezentowały barwy klubu Sixt Primorska. Z tą drużyną grał także w Lidze Adriatyckiej.

W słoweńskiej ekstraklasie klub Shawna Kinga zajął drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Natomiast w fazie play off dotarł do półfinału, przegrywając w nim z Krką Novo Mesto. Na słoweńskich parkietach Shawn King grając średnio na poziomie 18 minut, notował 7 punktów i miał 8 zbiórek. Był trzecim najlepiej zbierającym zawodnikiem na Słowenii, tymczasem w Lidze Adriatyckiej w 25 meczach grał średnio przez 19 minut, zdobywał ponad 9 punktów i miał ponad 8 zbiórek.

Teraz Shawn King ponownie będzie zakładał ponownie żółto-niebieską koszulkę. – Shawn jest zawodnikiem o uznanej marce i renomie – mówi Wojciech Kamiński, trener BM Slam Stal. – Byłem pod wrażeniem jego gry w sezonie 2016/2017. To zawodnik, który w strefie podkoszowej czuje się znakomicie. Świetnie wykorzystuje też swoje doświadczenie. Jestem przekonany, że będzie ponownie czołowym zawodnikiem w lidze na swojej pozycji.