Aktualności

Kapitan zostaje z nami! Łukasz Majewski z kontraktem
23.08.2018

Kapitan zostaje z nami. Łukasz Majewski podpisał nowy kontrakt z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. To będzie dla niego czwarty sezon w barwach ,,Stalówki”, w której do tej pory rozegrał 117 meczów na parkietach ekstraklasy.

Przed Łukaszem Majewskim trzynasty sezon na parkietach ekstraklasy, w której debiutował w 2006 roku w barwach Znicza Jarosław. Po raz pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się w sezonie 2008/2009. Wówczas grał w zespole Atlasa Stali. Na swoim koncie ma też występy w klubach z Radomia, Poznania, Włocławka, Starogardu Gdańskiego oraz Szczecina. Łącznie w ekstraklasie Łukasz Majewski rozegrał do tej pory 411 spotkań. 117 meczów zagrał w żółto-niebieskich barwach naszego klubu.

W poprzednich dwóch sezonach Łukasz Majewski wywalczył z naszym zespołem dwa medale mistrzostw Polski: brązowy oraz srebrny. W ubiegłorocznych rozgrywkach zanotował 44 mecze. W grze spędzał średnio 14 minut. W tym czasie zdobywał na poziomie 3 punktów, mając jednocześnie ponad 2 zbiórki. Teraz przed Łukaszem kolejny rok gry w BM Slam Stali!

W ubiegłorocznych rozgrywkach Łukasz Majewski był autorem najbardziej spektakularnego rzutu sezonu. W meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza trafił z własnej polowy na zakończenie II kwarty. To był rzut sezonu w Energa Basket Lidze!