Aktualności

Sparing numer 2. Dzisiaj pora na rywala z Czech
04.09.2018

Dzisiaj rozegramy drugi sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. We Wrocławiu o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie z półfinalistą ligi czeskiej w poprzednim sezonie, zespołem Desktone Tur Svitavy. Zapowiada się bardzo pożyteczny sparing. Nasi wtorkowi rywale przygotowują się do wrześniowych spotkań eliminacyjnych w rozgrywkach Pucharu Europy FIBA.

Drużyna Dekstone Turi Svitavy występuje na parkietach czeskiej ekstraklasy od 2011 roku. Klub systematycznie się rozwija. Poprzedni sezon był najlepszym w historii. Zespół awansował do półfinału play off, w którym przegrał jednak z potentatem czeskim CEZ Nymburk.

W nowym sezonie drużyna Dekstone zadebiutuje w europejskich pucharach. Już 20 i 26 września Czesi rozegrają dwumecze w eliminacjach Pucharu Europy FIBA. Ich rywalem będzie turecki zespół Istanbul BBSK.

W składzie drużyny, której trenerem jest Lubomir Ruzicka występuje dwóch zawodników zagranicznych. Dołączyli do zespołu w trakcie letniej przerwy. To 24-letni skrzydłowy Sean O’Brien, który ma za sobą grę w Finlandii oraz podkoszowy Russel Woods. 24-latek w poprzednim sezonie debiutował w Europie. Grał także w Czechach w zespole z Ostravy, gdzie notował na poziomie 15 punktów i ponad 6 zbiórek. Teraz ma być ważnym ogniwem Dekstone Turi Svitavy.
Początek dzisiejszego sparingu zaplanowano na godzinę 18.