Aktualności

Blake Hamilton w BM Slam Stal!
05.09.2018

Blake Hamilton nowym zawodnikiem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski! 23-letni Amerykanin trafia do wicemistrza Polski z drużyny mistrza Łotwy. Poprzedni sezon, który był debiutanckim dla Blake’a Hamiltona na zawodowych parkietach, nasz nowy nabytek spędził w BK Ventspils.

Dziś wieczorem Blake Hamilton zaakceptował ofertę naszego klubu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten zawodnik zdecydował się wybrać BM Slam Stal – mówi Paweł Matuszewski. – To klasowy zawodnik, którym interesowało się wiele europejskich klubów. Miał też propozycje z czołowych polskich zespołów. Wszystko jednak zakończyło się w dobry sposób dla nas.

Mierzący 198 centymetrów wzrostu, Blake Hamilton w 2017 roku ukończył studia i grę na uniwersytecie Buffalo. Poprzedni sezon był dla niego debiutem w Europie. Trafił do BK Ventspils. Z tym zespołem rywalizował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której rozegrał 13 spotkań. Zarówno w lidze łotewskiej, jak i w Lidze Mistrzów grał średnio przez około 25 minut, W tym czasie zdobywał na poziomie 10 punktów, mając jednocześnie sześć zbiórek i ponad dwie asysty. – Blake to zawodnik o sporych możliwościach, który jest jednocześnie graczem bardzo wszechstronnym. Może grać na kilku pozycjach. Właśnie takiego zawodnika szukaliśmy do naszej drużyny – mówi trener Wojciech Kamiński.