Aktualności

Wyznaczamy nowe trendy. Dajemy nowe możliwości sponsorom
24.10.2018

W czwartkowy wieczór w Dąbrowie Górniczej nasza drużyna rozpocznie kolejny ligowy mecz z tamtejszym MKS-em. Do meczu pozostało jeszcze kilka godzin. Na parkiecie oczywiście nie będzie sentymentów. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. My teraz chcemy poinformować o podpisanej właśnie umowie o współpracy pomiędzy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i MKS Dąbrowa Górnicza.

Dla MKS Dąbrowa Górnicza tegoroczny sezon jest piątym w ekstraklasie. W przypadku naszego klubu to czwarty rok występów w elicie. Obydwa kluby zebrały już wiele doświadczeń na polu sportowym, jak i organizacyjnym. Teraz dojdzie do współpracy, która będzie zupełnie czymś nowym w Energa Basket Lidze. – Chcemy wyznaczać nowe trendy – mówią sternicy obu klubów: Rafał Podgórski, prezes MKS oraz Paweł Matuszewski, prezes BM Slam Stal.

Parafowana właśnie umowa powoduje, że sponsorzy obu klubów będą mieli jeszcze więcej korzyści. Firmy i instytucje wspierające nasz klub będą eksponowane w trakcie meczów w Dąbrowie Górniczej i to samo dotyczy sponsorów MKS-u, którzy pojawią się w hali w Ostrowie Wielkopolskim.

Ponadto planowane są różnego rodzaju spotkania, które mają sprawić, że sponsorzy MKS-u i BM Slam Stal nawiążą pomiędzy sobą współpracę, co przełoży się na konkretne działania biznesowe.

To jednak nie jest jeszcze wszystko. W obu klubach w odpowiedni sposób prowadzone jest szkolenie dzieci i młodzieży. To powoduje, że również i na tej płaszczyźnie dojdzie do wymiany doświadczeń. Planowane są mecze sparingowe oraz turnieje towarzyskie, a także przedsezonowe zgrupowania dla młodych adeptów basketu.

– Podpisanie naszej umowy o współpracy jest pierwszym, ale najważniejszym krokiem. To dopiero początek. Mamy wiele ciekawych pomysłów, które będziemy systematycznie wdrażać w życie – mówi Paweł Matuszewski, prezes BM Slam Stal, który od razu dodaje: – Bez wsparcia ze strony sponsorów nie ma dzisiaj możliwości na funkcjonowanie na wysokim poziomie w ekstraklasie. To powoduje, że chcemy jeszcze mocniej zadbać o sponsorów naszych klubów. Przede wszystkim liczymy, że na tej współpracy zyskają sponsorzy obu klubów, których firmy będą miały jeszcze większy obszar ekspozycji. Liczę, że to pozwoli im na pozyskanie nowych kontraktów i klientów. Wierzę, że nasz projekt będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i sukcesywnie będą dołączać do niego kolejne kluby – kończy prezes wicemistrza Polski.