Aktualności

Świetna wiadomość. Kompleks Górecznik dołącza do naszego klubu!
02.12.2018

W 2002 roku zespół Degusty Malfarbu Stali Ostrów Wielkopolski wywalczył historyczny pierwszy, brązowy medal mistrzostw Polski. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie finansowe zaangażowanie firmy Malfarb należącej do Józefa Szeląga. Dzisiaj mamy dla Was znakomitą informację. Firma Józefa Szeląga powraca do ostrowskiej koszykówki. Wszystko za sprawą umowy sponsorskiej pomiędzy wicemistrzem Polski i kompleksem rekreacyjno-gastronomicznym Górecznik. To doskonała wiadomość dla wszystkich. Górecznik to wyjątkowe miejsce zlokalizowane na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie!

Górecznik – Twoje miejsce w Dolinie Baryczy

Górecznik to kompleks rekreacyjno-gastronomiczny położony w gminie Przygodzice, zlokalizowany na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Skąpany jest w zieleni i stanowi integralną część lasów Nadleśnictwa Antonin. Graniczy z bogatymi w różne gatunki zwierząt oraz roślin łąkami przygodzickimi oraz przygodzickimi stawami. Karczma, sala bankietowo-konferencyjna, trzygwiazdowy Hotel, Rodzinny Park Przygód i Edukacji oraz zagroda ze zwierzętami tworzą niespotykane w regionie miejsce dla całych rodzin. Górecznik to miejsce rodzinnych spotkań.

Stylem nawiązuje do architektury Doliny Baryczy, czerpiącej garściami z tradycyjnego budownictwa pruskiego. Kuchnią zaś do tradycji Górecznika, gdzie od początku królowały ryby. Karczma Górecznik znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miejsca, gdzie swój bieg rozpoczyna rzeka Barycz. Położenie oraz przywiązanie do tradycji nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat oraz charakter. W menu znajdziemy zarówno dania z ryb słodkowodnych, jak i morskich. W klimatycznym wnętrzu z kominkiem oraz ogromnym akwarium, gdzie zatopiona została wioska rodem z Doliny Baryczy serwowane są też pyszne lody rzemieślnicze, kawa oraz desery.

Widok stawu Górecznik o poranku po prostu powala i daje nowej energii do życia. Chcesz go zobaczyć? Zarezerwuj pokój on-line w Hotelu Górecznik***. Trzygwiazdkowy standard, otoczenie Doliny Baryczy oraz śniadania o poranku sprawiają, że wrócisz tutaj nie raz. Oferujemy 30 pokoi z bogatym wyposażeniem, w których pomieścimy od 1-4 osób. Gdy odpoczniesz proponujemy Ci śniadanie regionalne. Auto zostawisz na monitorowanym parkingu hotelowym.

Ścieżka edukacyjno-muzealna prezentująca rozwój wsi i rybactwa w Dolinie Baryczy rozciąga się wzdłuż stawu „Górecznik”. Na ścieżce można zobaczyć historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem.

Karczma

Stylem nawiązuje do architektury Doliny Baryczy, czerpiącej garściami z tradycyjnego budownictwa pruskiego. Kuchnią zaś do tradycji Górecznika, gdzie od początku królowały ryby. Karczma Górecznik znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miejsca, gdzie swój bieg rozpoczyna rzeka Barycz. Położenie oraz przywiązanie do tradycji nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat oraz charakter. Obiekt skąpany jest wśród lasów oraz stawów należących niegdyś do księcia Radziwiłła. Leży przy starej drodze krajowej numer 11, zaledwie 2 minuty drogi od zjazdu z Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. W menu znajdziemy zarówno dania z ryb słodkowodnych, jak i morskich. W klimatycznym wnętrzu z kominkiem oraz ogromnym akwarium, gdzie zatopiona została wioska rodem z Doliny Baryczy serwowane są też pyszne lody rzemieślnicze, kawa oraz desery. Latem zapraszamy na wędzoną rybę na drewnianych tarasach, przez cały rok natomiast na Piwo Górecznikowe stworzone specjalnie dla nas w rzemieślniczym Browarze Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. Budynek nowej Karczmy na Góreczniku powstawał od listopada 2016 do sierpnia 2017 roku. Pierwsi klienci zjedli rybę w nowoczesnym obiekcie 1 sierpnia 2017 roku. Organizowane są tam konferencje, szkolenia oraz przyjęcia.

Hotel

Widok stawu Górecznik o poranku po prostu powala i daje nowej energii do życia. Chcesz go zobaczyć? Zarezerwuj pokój on-line w hotelu Górecznik. Trzygwiazdkowy standard, otoczenie Doliny Baryczy oraz śniadania o poranku sprawiają, że wrócisz tutaj nie raz. Oferujemy 30 pokoi z bogatym wyposażeniem, w których pomieścimy od 1-4 osób. Gdy odpoczniesz proponujemy Ci śniadanie regionalne. Auto zostawisz na monitorowanym parkingu hotelowym. Organizujemy także konferencje, szkolenia, pokazy oraz imprezy integracyjne.

Rodzinny Park Przygód i Edukacji

Rodzinny Park Przygód i Edukacji to miejsce łączące rozrywkę dla całej rodziny z ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Park Przygód, zagroda ze zwierzętami, ścieżki edukacyjne czekają na Was !

Koniecznie zajrzyjcie na internetową stronę naszego nowego sponsora: www.gorecznik.pl/

Zobaczcie też, jak wyjątkowo i znakomicie prezentuje się kompleks Górecznik: