kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Pewna wygrana na koniec roku. Trefl był bez szans
30.12.2018

W ostatnim meczu w 2018 roku, nasz zespół nie dał większych szans Treflowi Sopot. W piątkowy wieczór, jak najbardziej zasłużenie pokonaliśmy gości 91:77. Tym samym mocnym akcentem kończymy 2018 rok, który był wyjątkowy i najlepszy w historii koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim. Po 12 meczach nowego sezonu mamy w swoim dorobku 9 wygranych!

Tak, jak można było się spodziewać, sopocianie przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego bardzo mocno zmobilizowani. Koszykarze Trefla chcieli znaleźć szansę na sprawienie niespodzianki. W I połowie goście potrafili dotrzymywać kroku żółto-niebieskim. W II kwarcie mieli nawet sześć punktów przewagi. Ostatnie fragmenty gry przed przerwą należały jednak do podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Wicemistrz Polski wrzucił na piąty bieg, prowadząc do przerwy 51:40.

W II części koszykarze ,,Stalówki” kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Kibice tymczasem zastanawiali się, jaki jest stan zdrowia Mike’a Scotta. Amerykański rozgrywający w II kwarcie upadł na parkiet po zderzeniu z jednym z rywali. Na jego twarzy pojawił się ogromny grymas bólu. Parkiet opuścił przy pomocy Shawna Kinga. Pełne ręce pracy miał więc Łukasz Witczak wspólnie z Arturem Packiem. Okazało się, że Amerykanin doznał mocnego i zarazem bardzo bolesnego zbicia mięśnia czworogłowego. W II połowie wrócił jednak już na parkiet.

Nasz zespół pokonując ekipę Trefla zanotował 9. zwycięstwo w obecnym sezonie. Po tym sukcesie zajmujemy znakomite 3 miejsce w ligowej tabeli. Teraz przed nami kolejne dwa spotkania. Już w czwartek, 3 stycznia w hitowym pojedynku w Toruniu zagramy z Polskim Cukrem, tymczasem w niedzielę, 6 stycznia u siebie podejmować będziemy ekipę Spójni Stargard Szczeciński.

BM Slam Stal – Trefl Sopot 91:77 (19:18, 32:22, 22:14, 18:23)

BM Slam Stal: Shawn King 22, Nemanja Jaramaz 18, Michał Chyliński 18, Ivan Maras 17, Przemysław Żołnierewicz 10, Mike Scott 3, Daniel Szymkiewicz 2, Witalij Kowalenko 1, Michał Nowakowski 0, Łukasz Majewski 0, Dominik Grudziński 0.

Trefl: Ian Baker 16, Sasa Zagorac 12, Milan Milovanović 12, Vernon Taylor 10, Łukasz Kolenda 9, Piotr Śmigielski 8, Paweł Leończyk 5, Jonte Flowers 3, Damian Jeszke 0.

Pełna fotorelacja z meczu z Treflem dostępna oczywiście w dziale: Galeria.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL