kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

12. zwycięstwo w sezonie. Pewna wygrana nad Legią
28.01.2019

Nasza drużyna zanotowała 12. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. W sobotę we własnej hali podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie dali żadnych szans Legii Warszawa. Ostrowianie rozegrali bardzo dobry mecz, notując jak najbardziej zasłużone zwycięstwo 84:62.

W sobotnim spotkaniu warszawski zespół jedynie w I kwarcie dotrzymywał kroku ostrowianom. Od II kwarty żółto-niebiescy całkowicie przejęli inicjatywę nad tym pojedynkiem. W końcówce II kwarty gospodarze zanotowali serię 14:2, prowadząc do przerwy 42:30.

Po zmianie stron ostrowski zespół posiadał całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W pewnym momencie przewaga BM Slam Stal wynosiła już 30 punktów. Ostatecznie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego wygrała pewnie 84:62.

BM Slam Stal – Legia Warszawa 84:62 (19:20, 23:10, 28:14, 14:18)

BM Slam Stal: Michał Chyliński 21, Ivan Maras 14, Mike Scott 13, Nemanja Jaramaz 11, Michał Nowakowski 7, Przemysław Żołnierewicz 7, Shawn King 6, Witalij Kowalenko 5, Daniel Szymkiewicz 0, Dominik Grudziński 0.

Legia: Omar Prewitt 12, Sebastian Kowalczyk 9, Jakub Karolak 9, Keanu Pinder 8, Patryk Nowerski 8, Mo Soluade 6, Rusłan Patiejew 4, Roman Rubinsztejn 4, Michał Kołodziej 2, Adam Linowski 0.