Aktualności

Kostrzewski wrócił do Ostrowa! Duże wsparcie firmy ARGED
01.02.2019

W ostatnim czasie w kuluarach mówiło się o tym bardzo dużo. Teraz ten wyczekiwany transfer stał się faktem! Wielka zasługa w tym firmy ARGED, która od piątku jest także naszym nowym sponsorem tytularnym. Mateusz Kostrzewski, który w dwóch poprzednich sezonach był kluczowym zawodnikiem w drużynie BM Slam Stali, wraca do Ostrowa! Skrzydłowy zdobył z żółto-niebieskimi brązowy oraz srebrny medal mistrzostw Polski. Teraz czas na następne wyzwania i osiągnięcia. 

Klub aktualnych wicemistrzów myśli o wzmocnieniach, a Mateusz Kostrzewski został pierwszym z nich, choć możemy zdradzić, że także nie ostatnim. Jesteśmy aktywni na rynku transferowym, wiele możliwości stworzyło nam też zwiększenie współpracy przez firmę ARGED. Cieszy nas to tym bardziej, iż 29-latek ma predyspozycje, aby od razu zostać ważnym punktem w drużynie Wojciecha Kamińskiego. “Kostek” na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów wielokrotnie udowadniał o swojej wartości, swoją walecznością zyskał też uznanie kibiców, którzy entuzjastycznie przyjęli informację o jego powrocie. Kapitalnie spisywał się też w zeszłorocznych play offach. Liczymy na jego podobne występy już niebawem!

– Znamy się doskonale, Mateusz występował u nas dwa sezony, a my bardzo cenimy sobie jego osobę. Jeszcze latem nasza sytuacja była nie do końca jasna i wtedy nie udało się go nam zatrzymać w Ostrowie. Teraz dużo się zmieniło, a my doszliśmy do porozumienia, co bardzo nas cieszy. Dobrze będzie zobaczyć go znowu w naszych barwach – mówi Bartosz Karasiński, dyrektor klubu. – Jego transfer do Ostrowa nie byłby możliwy bez wsparcia firmy ARGED, państwa Bogny i Tomasza Wasiak której jeszcze raz bardzo dziękuję. Razem możemy tworzyć wielkie rzeczy – dodaje prezes klubu, Paweł Matuszewski.

Mateusz Kostrzewski latem przeniósł się z Ostrowa do Włocławka, z Anwilem występował też w Lidze Mistrzów. W tym sezonie na rodzimych parkietach wystąpił w 16 meczach, średnio na parkiecie spędzał niewiele ponad 18 minut, a w tym czasie zdobywał 8,3 punktu, 3,4 zbiórki oraz 0,9 asysty. Trafiał 58-procent rzutów z gry oraz 38,5-procent za trzy. Jeszcze niedawno, bo 12 stycznia, odwiedził Ostrów w barwach “Rottweilerów”. Wtedy w 13 minut rzucił osiem punktów.

Skrzydłowy dołączył do drużyny w piątkowe popołudnie. O godz. 18:00 wziął też udział w spotkaniu, transmitowanym przez klub na żywo na kanale YouTube. Czeka go szybka aklimatyzacja, bo niedługo później BM Slam Stal udaje się w podróż do Krosna, gdzie w niedzielę o 17:00 zmierzy się z Miastem Szkła. Dla Kostrzewskiego będzie to debiut w swoim nowym-starym zespole!