Aktualności

Arged BM Slam Stal pierwszy raz w Pucharze Polski
13.02.2019

Puchar Polski zbliża się wielkimi krokami. Już w czwartek, 14 lutego pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Drużyna Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski o godzinie 20:30 zmierzy się ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra, dla naszego klubu będzie to zarazem pierwszy występ na tym turnieju! Dwa sezony temu zdobyliśmy brązowy medal, rok temu srebrny, ale po I rundzie nigdy nasz bilans nie kwalifikował nas do udziału w walce o to trofeum. Teraz mamy możliwość wystąpienia w Warszawie w tym prestiżowym wydarzeniu.

Arged BM Slam Stal Ostrów zakończył pierwszy etap sezonu z bilansem 10-5. To umiejscowiło żółto-niebieskich na 5. miejscu w ligowej tabeli, tuż za Anwilem Włocławek, Stelmetem Zielona Góra, Polskim Cukrem Toruń czy Arką Gdynia. Oznaczało to także, że Stalówka pierwszy raz od powrotu do ekstraklasy w 2015 roku zakwalifikowała się do udziału w Pucharze Polski. Tam, oprócz gospodarzy Legii Warszawa, wystąpią też MKS Dąbrowa Górnicza oraz Polpharma Starogard Gdański. Towarzystwo doborowe.

– Udział w tym turnieju to wyzwanie, ale też zaszczyt. Znalazło się tam osiem najlepszych drużyn w Polsce, my wypracowaliśmy sobie miejsce właśnie w tym gronie. Oczywiście, zdarzały się nam też złe występy, ale pierwsza seria meczów była dla nas całkiem udana. Pokonaliśmy Stelmet u siebie na początku sezonu, teraz będziemy chcieli to powtórzyć. Wszystko jest możliwe – mówi Przemysław Żołnierewicz, obwodowy wicemistrzów Polski.

To właśnie drużyna z Winnego Grodu będzie pierwszym rywalem Arged BM Slam Stali w ćwierćfinale Pucharu Polski. Triumf oznaczałby, że Stalówka zmierzy się w sobotę z kimś z pary Legia – Polpharma. Porażka wiązać się będzie z powrotem do domu. – Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby znaleźć się w Pucharze Polski. Chcemy zostać w Warszawie jak najdłużej – mówi stanowczo asystent trenera Wojciecha Kamińskiego, Andrzej Urban. – Wiemy, że Stelmet to bardzo silny zespół, ale upatrujemy też swoje szanse. Grali mecz w niedzielę u siebie, a we wtorek mierzyli się z Astaną w Kazachstanie, gdzie jest także inna strefa czasowa. Na pewno będzie towarzyszyć im zmęczenie – dodaje.

Arged BM Slam Stal występuje regularnie na parkietach w całej Polsce, teraz zmagania toczyć będą się w samej stolicy. Warszawa, a mianowicie Arena Ursynów od czwartku do niedzieli będzie polem bitwy najlepszych koszykarskich drużyn. To także świetna promocja miasta Ostrów Wielkopolski, które mocno wspiera sport, a również Stalówkę. Podkreśla to także Bartosz Karasiński, dyrektor aktualnych srebrnych medalistów. – Wiemy, że we wszystkim co robimy, jest nie tylko odzwierciedleniem naszego klubu, ale także całego miasta. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na przestrzeni trzech lat osiągnęliśmy tak dużo, a o Ostrowie Wielkopolskim znów było głośno w całej Polsce. Mówiono o nas na najbardziej popularnych kanałach telewizyjnych, pisano w najpoczytniejszych gazetach i portalach internetowych. Jeszcze raz w imieniu klubu chciałbym podziękować miastu i Pani Beacie Klimek za wielkie wsparcie. Teraz przed nami debiut w Pucharze Polski, jako Ostrów Wielkopolski zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wypaść w Warszawie.

Czy Stalówce uda się awansować do półfinału? Dowiemy się wszystkiego w czwartkowy wieczór. Stelmet Enea BC ma za sobą dwa występy w lidze VTB. W niedzielę pokonali oni Avtodor Saratov 108:101, we wtorek ulegli BC Astanie, której trenerem jest świetnie znany w Ostrowie Emil Rajković. Zielonogórzanie prosto z Kazachstanu udali się do Warszawy, gdzie będą musieli bardzo szybko zregenerować siły. Zapraszamy wszystkich w czwartek przed ekrany Polsatu Sport oraz do hali Arena Ursynów. Będzie także nasze przed oraz pomeczowe studio na żywo.