Polpharma bez szans. Wygrywamy 15. mecz w sezonie
17.03.2019

Za nami kolejne spotkanie w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi. W sobotę w Starogardzie Gdańskim nie daliśmy żadnych szans tamtejszej Polpharmie. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wygrali, jak najbardziej zasłużenie 90:75. To 15. wygrana w obecnych rozgrywkach. Po tym spotkaniu nasza drużyna zajmuje 5 miejsce w tabeli. W czwartek, 21 marca we własnej hali podejmujemy TBV Start Lublin. Początek o godzinie 19:00.

Początek sobotniego meczu był dobry w wykonaniu gospodarzy, którzy po 3 minutach prowadzili 10:4. Później sprawy w swoje ręce wzięli ostrowianie, którzy zanotowali serię 15:0 i objęli prowadzenie 19:10. Podopieczni trenera Artura Gronka potrafili jednak odrobić straty. Po dziesięciu minutach był remis 21:21.

Kluczowe znaczenie dla losów sobotniego spotkania miała II kwarta. W tej części meczu zespół dowodzony przez trenera Wojciecha Kamińskiego był bezlitosny dla rywala. Ostrowianie świetnie bronili. Defensywa napędzała atak. W efekcie II kwartę żółto-niebiescy wygrali 26:7, prowadząc do przerwy 47:28.

Po zmianie stron starogardzki zespół próbował jeszcze walczyć. W III kwarcie gospodarze zmniejszyli straty do 10 punktów, ale na więcej rywalowi już nie pozwolił zespół Arged BMSLAM Stal. Ostrowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, notując przekonywujące zwycięstwo na swoim koncie.

To 15. wygrana w obecnych rozgrywkach. Po tym zwycięstwie ,,Stalówka” nadal zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Już w czwartek podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego u siebie podejmują TBV Start Lublin. Początek o godzinie 19:00.

Polpharma Starogard Gdański – Arged BMSLAM Stal 75:90 (21:21, 7:26, 26:21, 21:22)

Polpharma: Młynarski 14, Bibbins 11, Struski 11, Davis 9, Dzierżak 8, Kemp 7, Prahl 6, Gołębiowski 5, Bussey 4, Brenk 0.

Stal: Chyliński 22, Kostrzewski 15, Scott 13, Maras 10, Nowakowski 10, Żołnierewicz 7, Szymkiewicz 7, King 6, Grudziński 0.