Aktualności

Szymon Łukasiak wraca do ,,Stalówki”
18.03.2019

Mamy dla Państwa świetne wieści na początek nowego tygodnia. Szymon Łukasiak wraca do Ostrowa! 31-latek zdobywał z naszym klubem srebrny medal Mistrzostw Polski, będąc ważnym punktem zespołu Emila Rajkovicia. Środkowy ma teraz pomóc w walce o jak najlepsze miejsce przed play offami i wspomóc drużynę w meczach o najwyższą stawkę. Kontrakt został podpisany na ten oraz następny sezon. Szymonie, witamy z powrotem!

Mierzący ponad 205 centymetrów koszykarz wraca do żółto-niebieskich po kilku miesiącach przerwy, w których występował w drużynie MKS Dąbrowa Górnicza. Łukasiak zyskał uznanie w oczach trenera Jacka Winnickiego i w 23 występach, 21 razy pojawił się w wyjściowej piątce drużyny. Spędzał na parkiecie średnio blisko 18 minut, zdobywając w tym czasie 7,8 punktu, 3,0 zbiórki oraz 0,5 bloku. Trafiał z 58-procentowym powodzeniem za dwa. Liczymy, że podkoszowy utrzyma tę formę i wniesie do Arged BM Slam Stali dużo dobrego.

-Szymon to bardzo ambitny koszykarz, który ciężko pracuje na treningach. Słyszałem o nim same pozytywny, także od Artura Packa, trenera przygotowania motorycznego. Obaj współpracowali ze sobą w Koszalinie, więc wiemy, czego się spodziewać i osobiście bardzo cieszę się z jego transferu. Potrzebowaliśmy zawodnika pod kosz, a Łukasiak powinien być idealnym uzupełnieniem rotacji właśnie w tej strefie. Już rok temu w Ostrowie udowodnił, że jest dojrzałym graczem, który potrafi wykorzystać swoje doświadczenie – mówi Wojciech Kamiński, trener zdobywców Pucharu Polski.

Szymon Łukasiak w sezonie 2017/2018 zdobywał dla “Stalówki” 4,2 punktu, 1,7 zbiórki i 0,5 bloku. Grał mniej, niż w Dąbrowie, bo niewiele ponad dziewięć minut w każdym ze spotkań. Wcześniej reprezentował też barwy Jeziora Tarnobrzeg, wspomnianego AZS Koszalin czy Kinga Szczecin.

– Zależało mi na jego powrocie, bo miałem przyjemność poznać go w poprzednim sezonie i wiem, że to dobry człowiek oraz waleczny koszykarz. Takiej osoby potrzebujemy w naszym klubie, dlatego też decyzja o kontrakcie na ten i przyszły sezon. Cały czas mamy wysokie ambicje i jego transfer traktuję w roli wzmocnienia. W Dąbrowie Górniczej miał kilka naprawdę dobrych meczów, MKS przecież dwukrotnie nas pokonał. Cały czas widzę w nim pokłady umiejętności i jestem pewien, że u trenera Wojciecha Kamińskiego jeszcze rozwinie swoją koszykówkę – dodaje prezes Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Paweł Matuszewski.

-Mamy bardzo dobry zespół, ale w kontekście walki w play offach potrzebujemy wzmocnień. Wszystkie zespoły się zbroją, wystarczy spojrzeć na Anwil Włocławek czy Arkę Gdynia, które dysponują szerokim, wyrównanym składem. Szymon będzie świetnym uzupełnieniem pod koszem, ma charakter do gry i zapamiętałem go z tego, że zawsze zostawia serce na parkiecie. Ma bardzo dobry charakter, jako człowiek na pewno będzie pasował do całości i jeszcze wzmocni nasz kolektyw – zaznacza dyrektor klubu, Bartosz Karasiński.

Szymon Łukasiak ma zameldować się w naszym mieście w poniedziałkowe popołudnie. Jego debiut przewidziano na czwartek, Stalówka zmierzy się wówczas u siebie z TBV Startem Lublin. – Występy w Dąbrowie były dla mnie pożytecznym doświadczeniem, z których wyciągnę pozytywne wnioski. Teraz wracam do Ostrowa i chcę jak najbardziej pomóc drużynie. Bardzo miło wspominam to miejsce i klub, dlatego cieszę się na powrót w to miejsce. Znam się z Michałem Chylińskim, oboje mamy małe córeczki, więc na pewno będziemy się widywać też poza parkietem. Jest też Mateusz Kostrzewski, trener Artur Pacek. Dziś mój pierwszy trening z zespołem – mówi Szymon Łukasiak, nowy, a zarazem stary zawodnik aktualnych wicemistrzów Polski i zdobyców Pucharu.