Rekordowy poniedziałek w Koszalinie
26.03.2019

W poniedziałkowy wieczór rozegraliśmy kolejny mecz w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi. W Koszalinie zmierzyliśmy się z tamtejszym AZS-em. To był rekordowy mecz pod wieloma względami. Wygraliśmy różnicą aż 45 punktów – 123:78. W tym spotkaniu nasi zawodnicy trafili też aż 21 rzutów trzypunktowych! W koszalińskiej hali zanotowaliśmy 17. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, umacniając się na piątej pozycji w ligowej stawce.

Poniedziałkowy mecz, od pierwszej minuty układał się w świetny sposób dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Gospodarze grali osłabieni brakiem kilku zawodników i nie byli w stanie przeciwstawić się ,,Stalówce”, która w tym pojedynku była niczym walec. Już po I kwarcie żółto-niebiescy prowadzili efektownie 30:11. W kolejnych odsłonach koszykarze Arged BMSLAM Stal nie zwalniali tempa, odnosząc efektowne zwycięstwo. To najwyższa wygrana ,,Stalówki” po powrocie do ekstraklasy w 2015 roku!

To jednak nie jest jeszcze wszystko. W rywalizacji z ,,Akademikami” trafiliśmy 21 rzutów za 3 punkty, przy 31 próbach, co daje 68% skuteczności. Ponadto, mieliśmy 36 asyst, a EVAL zespołu wyniósł 170!

Za nami więc rekordowy poniedziałek, ale do tych wszystkich osiągnięć podchodzimy ze spokojem. We wtorek nasza drużyna rozpoczęła przygotowania do kolejnego spotkania. Już w najbliższą niedzielę, 31 marca w hitowym spotkaniu we własnej hali podejmować będziemy Arkę Gdynia!

AZS Koszalin – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wielkopolski 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41)

AZS: Alan Czujkowski 14, Marko Tejić 14, Torey Thomas 13, Jacek Jarecki 13, Grzegorz Surmacz 11, Bartosz Bochno 5, Michael Fraser 4, Eryk Naczlenis 4, Damian Bernacki 0.

Arged BM Slam Stal: Mike Scott 20, Michał Chyliński 20, Ivan Maras 19, Mateusz Kostrzewski 17, Przemysław Żołnierewicz 15, Daniel Szymkiewicz 14, Shawn King 14 (12 zb), Szymon Łukasiak 2, Michał Nowakowski 2, Witalij Kowalenko 0.