Mecz na szczycie dla Arki
01.04.2019

Za nami szlagierowy mecz kolejnej rundy spotkań na parkietach Energa Basket Ligi. W niedzielę we własnej hali zespół Arged BMSLAM Stal Ostrów Wielkopolski podejmował ekipę Arki Gdynia. W zespole żółto-niebieskich debiutował wczoraj Casper Ware. Niestety, tym razem mecz został zdominowany przez rywali. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza, jak najbardziej zasłużenie wygrali 75:65. W najbliższą niedzielę u siebie podejmujemy Kinga Szczecin.

Niedzielny mecz był szlagierem tej kolejki na parkietach Energa Basket Ligi. Niestety, tym razem ostrowianie nie znaleźli sposobu na gdyński zespół. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza prowadzili w tym pojedynku od pierwszej do ostatniej minuty. Już do przerwy Arka posiadała wyraźną przewagę, wygrywając 45:29. Po zmianie stron ostrowianie szukali dla siebie szansy. Odrobili część strat, ale losów meczu nie potrafili już odwrócić.

W niedzielę w barwach ,,Stalówki” zadebiutował Casper Ware. Amerykański rozgrywający w sobotę wieczorem przyleciał do Polski. We wczorajszym spotkaniu spędził w grze 20 minut. Zdobył 14 punktów, trafiając 5 z 14 rzutów z gry.

Po niedzielnym spotkaniu nasza drużyna z dorobkiem 17 zwycięstw i 8 porażek zajmuje 5 lokatę w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, 6 kwietnia u siebie podejmować będziemy ekipę Kinga Szczecin.

Arged BMSLAM Stal – Arka Gdynia 65:75 (14:23, 15:22, 16:18, 20:12)

Arged BMSlam Stal: Mike Scott 14, Casper Ware 14, Michał Chyliński 12, Ivan Maras 10, Michał Nowakowski 5, Shawn King 4, Mateusz Kostrzewski 3, Szymon Łukasiak 2, Przemysław Żołnierewicz 1, Witalij Kowalenko 0, Daniel Szymkiewicz 0.

Arka: Josh Bostic 18, James Florence 17, Robert Upshaw 9, Marcus Ginyard 7, Deividas Dulkys 6, Adam Łapeta 6, Krzysztof Szubarga 4, Jakub Garbacz 3, Marcel Ponitka 3, Dariusz Wyka 2, Bartłomiej Wołoszyn 0.