kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Pewna wygrana nad Kingiem. Popis Scotta
08.04.2019

W sobotnie popołudnie zespół Arged BMSLAM Stal zanotował 18. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi. We własnej hali podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie dali większych szans Kingowi Szczecin, wygrywając 92:70. Pierwszoplanową postacią był Mike Scott, który zdobył 29 punktów, notując na swoim koncie osiem ,,trójek”. Po sobotnim sukcesie żółto-niebiescy w dalszym ciągu zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

Szczeciński zespół tylko w pierwszych minutach toczył wyrównaną walkę z gospodarzami. Po 8 minutach podopieczni trenera Łukasza Bieli prowadzili 18:13, ale później na parkiecie dominowali już ostrowianie. Zespół Wojciecha Kamińskiego zanotował świetny fragment między 8, a 15 minutą. Wtedy ,,Stalowcy” zdobyli 20 punktów, tracąc zaledwie 5. To sprawiło, że po kwadransie gry było 33:23 dla gospodarzy, którzy do przerwy wygrywali 47:38.

Po zmianie stron szczeciński zespół próbował odwrócić losy meczu. To było jednak niemożliwe. ,,Stalówka” posiadała kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W IV kwarcie ostrowianie jeszcze bardziej podkręcili tempo. W ostatniej części meczu zwyciężyli 28:14 i cały mecz 92:70.

Pierwszoplanową postacią sobotniego meczu był Mike Scott. Amerykański rozgrywający ,,Stalówki” spędził w grze 27 minut, zdobywając 29 punktów. Mike Scott był doskonale dysponowany rzutowo. Trafił 8 z 13 rzutów za 3 punkty, uzyskując aż 61% skuteczności w tym elemencie. Zawodnik Arged BMSLAM Stal miał też cztery asysty.

Sobotni mecz był powrotem do gry dla Nemanji Jaramaza. Serbski koszykarz z powodu kontuzji pachwiny pauzował przez dwa miesiące. Teraz jest już w pełni sił. W meczu z Kingiem pojawił się na parkiecie w wyjściowej piątce. Spędził w grze 18 minut, zdobywając 9 punktów.

Arged BMSLAM Stal – King Szczecin 92:70 (20:21, 27:17, 17:18, 28:14)

Arged BM Slam Stal: Mike Scott 29, Casper Ware 14, Ivan Maraś 11, Nemanja Jaramaz 9, Mateusz Kostrzewski 8, Shawn King 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Michał Nowakowski 4, Daniel Szymkiewicz 2, Witalij Kowalenko 0, Szymon Łukasiak 0.

King: Martynas Sajus 15, Mateusz Bartosz 13, Paweł Kikowski 13, Martynas Paliukenas 9, Jakub Schenk 8, Łukasz Diduszko 5, Tauras Jogela 3, Chaz Williams 2, Justin Watts 2, Dominik Wilczek 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL