Aktualności

Wygrywamy w Sopocie. 34 punkty Ware’a
15.04.2019

Za nami kolejny mecz w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi. W sobotę w Ergo Arenie zmierzyliśmy się z Treflem Sopot. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Walczący o utrzymanie gospodarze byli wymagającym rywalem. Ostatnie słowo należało do naszej drużyny, która wygrała 96:93. W sobotnim meczu 34 punkty zdobył Casper Ware. W środowy wieczór gramy już we własnej hali. Podejmować będziemy ekipę Polskiego Cukru Toruń. Początek o godzinie 20:00.

W sobotę doszło do meczu dwóch drużyn, które walczą o zupełnie inne cele. Sopocianie chcą bowiem uniknąć degradacji z ekstraklasy. Nasza drużyna zalicza się do ligowej czołówki, walcząc o jak najwyższe miejsce przed fazą play off. Początek był dobry w wykonaniu podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. W I kwarcie ,,Stalówka” wypracowała sobie osiem punktów przewagi, ale gospodarze szybko zniwelowali straty. Po dziesięciu minutach był remis 25:25, natomiast do przerwy nieco lepsi byli ostrowianie, prowadzący 53:49.

Po zmianie stron dawka emocji dla kibiców była jeszcze większa. W III kwarcie drużyna Marcina Stefańskiego miała kilka punktów zaliczki. W ostatniej części spotkania sopocianie prowadzili nawet ośmioma punktami. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Casper Ware. Amerykański rozgrywający był nie do zatrzymania w kluczowych momentach meczu. W IV kwarcie zdobył 21 punktów, prowadząc ,,Stalówkę” do zwycięstwa 96:93.

Po tym spotkaniu z dorobkiem 19 zwycięstw i 8 porażek nasza drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli. W dalszym ciągu pozostajemy w walce o wyższą pozycję. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy mecze. W środę, 17 kwietnia we własnej hali zagramy z Polskim Cukrem Toruń. W sobotę, 20 kwietnia wystąpimy w Stargardzie, gdzie zmierzymy się z tamtejszą Spójnią, natomiast na koniec sezonu regularnego w niedzielę, 28 kwietnia gramy we Włocławku z Anwilem.

Trefl Sopot – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wielkopolski 93:96 (25:25, 24:28, 21:12, 23:31)

Trefl: Phil Greene 24, Sasa Zagorac 23, Paweł Leończyk 10, Piotr Śmigielski 9, Jonte Flowers 8, Milan Milovanović 8, Damian Jeszke 7, Grzegorz Kulka 2, Łukasz Kolenda 2.

Arged BM Slam Stal: Casper Ware 34, Ivan Maraś 18, Mike Scott 11, Nemanja Jaramaz 7, Shawn King 7, Daniel Szymkiewicz 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Michał Nowakowski 5, Witalij Kowalenko 3, Mateusz Kostrzewski 1, Szymon Łukasiak 0.

Skrót meczu Trefl Sopot – Arged BMSLAM Stal:

Studio na żywo przed meczem Trefl Sopot – Arged BMSLAM Stal:

Studio na żywo po meczu Trefl Sopot – Arged BMSLAM Stal: