Aktualności

Pierniki jednak zbyt Twarde. Przegrywamy w hicie ligi
18.04.2019

Za nami kolejny mecz Energa Basket Ligi. W środowy wieczór we własnej hali podejmowaliśmy Polski Cukier Toruń. To było spotkanie na szczycie, które jednak nie należało do naszej drużyny. Rywalizacja została zdominowana przez gości. Polski Cukier wygrał zasłużenie 86:67. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały nam już tylko dwa spotkania.

Ranga i stawka środowego meczu była bardzo duża. Toruński zespół wciąż ma bowiem szansę zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, tymczasem nasza drużyna walczy o wyższą pozycję, niż piąta. W środowy wieczór wyraźnie lepsi byli goście. Toruńska drużyna potrafiła wykorzystać swoje atuty. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie mogli za to złapać odpowiedniego rytmu w grze. Ostrowianie mieli też problemy ze skutecznością. Efekt był taki, że przyjezdni już do przerwy prowadzili zdecydowanie 45:32. Po zmianie stron żółto-niebiescy nie mieli odpowiedzi na przeciwnika. Toruński zespół posiadał kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, odnosząc pewne zwycięstwo.

Po środowym niepowodzeniu wiemy już, że w I rundzie play off, rywalem Arged BMSLAM Stal będzie Anwil Włocławek. Obecny bilans, będącej na piątej pozycji, ,,Stalówki” to: 19 wygranych i 9 porażek, tymczasem Anwil ma w dorobku 20 wygranych i 8 porażek. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały tylko dwa mecze. Te spotkania zadecydują, kto zajmie 4 miejsce. Przed Anwilem jeszcze wyjazdowy, sobotni mecz w Lublinie, natomiast ostrowianie tego samego dnia zagrają w Stargardzie. Na koniec sezonu regularnego w niedzielę, 28 kwietnia dojdzie do bezpośredniego spotkania obu zespołów na parkiecie we Włocławku. No i wszystko wskazuje na to, że to spotkanie zadecyduje, komu przypadnie 4 miejsce.

Arged BMSLAM Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:23)

Arged BM Slam Stal: Shawn King 14, Casper Ware 10, Nemanja Jaramaz 8, Michał Nowakowski 8, Mateusz Kostrzewski 7, Ivan Maraš 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Michał Chyliński 4, Mike Scott 4, Szymon Łukasiak 2, Witalij Kowalenko 0.

Polski Cukier: Karol Gruszecki 16, Rob Lowery 15, Aaron Cel 13, Damian Kulig 10 (11 zb.), Krzysztof Sulima 10, Bartosz Diduszko 9, Łukasz Wiśniewski 7, Tomasz Śnieg 6, Ignacy Grochowski 0, Mikołaj Ratajczak 0.

Zobacz studio przedmeczowe na żywo:

 

Zobacz studio pomeczowe na żywo: