Aktualności

Poznaliśmy rywali oraz terminarz w II lidze
20.08.2019

Dzisiaj poznaliśmy skład grup rozgrywek II ligi oraz terminarz w sezonie 2019/2020, w którym w tej lidze zadebiutuje prowadzony przez trenera Kaspra Smektała drugi zespół BM Slam Stal. ,,Stalówka” będzie występować w grupie D. Nowy sezon rozpoczniemy we własnej hali w sobotę, 28 września. Występy BM Slam Stal II w rozgrywkach drugoligowych są objęte projektem koszykarskiego szkolenia dzieci i młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim.

W nowym sezonie rozgrywki drugoligowe podobnie, jak w poprzednich latach prowadzone będą w czterech grupach. Debiutujący na tym szczeblu drugi zespół BM Slam Stal trafił do grupy D, w której zagra łącznie trzynaście zespołów. Nowy sezon rozpocznie się 28 września. Na inaugurację rozgrywek nasza drużyna wystąpi u siebie, podejmując zespół Ogniwo Piratesports Szczecin. Tydzień później zespół wystąpi w Żarach, natomiast w III kolejce, która zaplanowana została na 12 października u siebie podejmować będziemy Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Przypominamy, że nasz klub rozpoczął właśnie nowy projekt, który zakłada koszykarskie szkolenie dzieci i młodzieży. Stąd też wychowankowie ostrowskiej koszykówki będą mieli okazję do występów na drugoligowych parkietach, co ma w wydatny sposób pomóc w ich koszykarskim rozwoju. Zarówno zespół II ligi, jak i młodzieżowe drużyny U18, U16 i U14 swoje ligowe mecze rozgrywać będą w hali Szkoły Podstawowej numer 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

Skład grupy II ligi w sezonie 2019/2020

AZS Basket Nysa

BC Obra Kościan

BC Swiss Krono Żary

Exact Systems Śląsk II Wrocław

KS Kosz Pleszew

KS Sudety Jelenia Góra

Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

Roben Gimbasket Wrocław

KS Hes BasketBall Wrocławskie

Ogniwo Piratesports Szczecin

KS Tarnowskie Góry

Tarnovia Tarnowo Podgórne

BM Slam Stal II Ostrów Wlkp.