Aktualności

II kolejka w II lidze. Była walka, ale rywal lepszy w końcówce
06.10.2019

Dzisiaj nasz drugoligowy zespół w spotkaniu II kolejki zagrał w Żarach z tamtejszym Basket Club Swiss Krono Żary. Gospodarze byli lepsi, ale nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony na tle doświadczonego rywala. W ,,Stalówce” zadebiutowało dzisiaj kilku zawodników młodego pokolenia. W tym gronie był zaledwie 15-letni Mikołaj Zaremba!

Gospodarze wygrali ten mecz 92:77, ale młoda ostrowska drużyna pzez długi czas prowadziła równorzędną walkę z rywalem. Spotkanie miało zacięty przebieg do 35 minuty. Później większe doświadczenie rywali zrobiło swoje. Z dorobkiem 27 punktów naszym najskuteczniejszym zawodnikiem był Krzysztof Chmielarz. 22 punkty rzucił Szymon Ryżek.

Najważniejszą informacją są jednak debiuty w seniorskim baskecie w wykonaniu wychowanków ostrowskiej koszykówki. Dzisiaj swoje pierwsze kroki w drugoligowej rywalizacji stawiali: 15-letni Mikołaj Zaremba, 16-letni Kacper Stawicki, Tomasz Marek i Kacper Pietrasik oraz 17-letni podkoszowy Kamil Nawrot. To właśnie nasze główne założenie w zespole drugoligowym, żeby ostrowska młodzież miał szansę do systematycznego podnoszenia swoich umiejętności.

Statystyki meczu:

https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/83724/bc-swiss-krono-zary—bm-slam-stal-ii-ostrow-wielkopolski.html