Aktualności

Javon McCrea z kontraktem
26.10.2019

Javon McCrea podpisał kontrakt z naszym klubem. 26-letni środkowy ma za sobą występy w ekstraklasach Niemiec, Francji, Izraela oraz Japonii. Teraz ma wzmocnić strefę podkoszową w BM Slam Stal. 

Javon McCrea to 26-letni zawodnik, mierzący 201 centymetrów. Występuje na pozycji środkowego. W 2014 ukończył uniwersytet Buffalo. Zawodową karierę rozpoczynał od występów w niemieckiej Bundeslidze. W sezonie 2014/2015 był zawodnikiem zespołu Medi Bayreuth, gdzie notował na poziomie blisko 15 punktów i ponad 5 zbiórek.

Rok później trafił na parkiety ekstraklasy we Francji. Był zawodnikiem Nancy Basket, skąd przeniósł się do ligi w Portoryko. Jego średnie osiągnięcia we Francji to: 13 punktów i ponad 6 zbiórek. W sezonie 2016/2017 Javon McCrea występował w izraelu w zespole Maccabi Rishon. Z tą drużyną występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której prezentował się z bardzo dobrej strony. Swojej drużynie dostarczał na poziomie prawie 15 punktów i jednocześnie ponad 7 zbiórek.

W sezonie 2017/2018 ponownie trafił do Bundesligi. Grał w dwóch zespołach: Medi Bayreuth oraz Walter Tigers Tubingen. Poprzednie rozgrywki spędził za to w Japonii. W tamtejszej ekstraklasie spędzał na parkiecie na poziomie 29 minut. W tym czasie notował blisko 20 punktów i ponad 9 zbiórek.

Teraz Javon McCrea trafia do naszej drużynie. W niedzielę pojawi się w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzja o jego pozostaniu w zespole zapadnie po przeprowadzeniu testów.