Aktualności

Kolejny krok zrobiony. Pokonujemy Polpharmę
10.11.2019

Za nami sobotni mecz VII kolejki Energa Basket Ligi. We własnej hali w niezwykle ważnym spotkaniu podejmowaliśmy ekipę Polpharmy Starogard Gdański. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego stanęli na wysokości zadania. ,,Stalowcy” posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, odnosząc zasłużone zwycięstwo 81:72.

Sobotni mecz był bardzo ważny dla obu zespołów. Ekipa ,,Stalówki” chciała iść za ciosem i po sukcesie w Gdyni, zanotować kolejne zwycięstwo. Polpharma tymczasem liczyła na pierwszą wygraną w obecnych rozgrywkach. Dla kibiców zapowiadały się duże emocje.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ,,Stalowców”, którzy od początku posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostrowianie byli maksymalnie zmobilizowani i skoncentrowani. W efekcie I kwartę wygrali 26:14, natomiast do przerwy prowadzili 47:37. Po zmianie stron przewaga ostrowian urosła nawet do 18 punktów. Rywale próbowali wrócić do gry, ale to nie było możliwe. Gospodarze zmierzali pewnie po cenny sukces.

W całym meczu koszykarze BM Slam Stal zanotowali 24 asysty. To ich najlepszy wynik w sezonie. Świetnie pod koszami wypadł Nikola Jevtović. Serb zdobył 15 punktów. Miał też 13 zbiórek. Po raz kolejny udanie zaprezentował się Przemysław Żołnierewicz, który w obecnej sytuacji kadrowej musi też występować na pozycji numer 5. W sobotę zdobył 8 punktów. Miał 9 zbiórek, 6 asysty i 2 przechwyty. – Wszyscy ciężko pracowaliśmy i każdy z chłopaków zasługuje na pochwałę – mówił po meczu ,,Żołnierz”.

BM Slam Stal – Polpharma Starogard Gdański 81:72 (26:14, 21:23, 16:11, 18:24)

BM Slam Stal: Paulius Dambrauskas 18, Jay Threatt 17, Nikola Jevtović 15, Daniel Szymkiewicz 10, Przemysław Żołnierewicz 8, Jarosław Mokros 5, Donte McGill 5, Jakub Garbacz 3, Szymon Ryżek 0.

Polpharma: Kamau Stokes 19, Brett Prahl 14, Jonathan Williams 11, Jakub Motylewski 10, Daniel Gołębiowski 6, Isaiah Wilkins 5, Martynas Paliukenas 3, Paweł Dzierżak 2, Maciej Bojanowski 2, Michał Kołodziej 0.

Statystyki meczu:

https://plk.pl/mecz/83949/bm-slam-stal-ostrow-wlkp—-polpharma-starogard-gdanski.html

Zobacz studio podsumowujące mecz:

Zobacz studio zapowiadające mecz: