Kolejny krok zrobiony. Pokonujemy Polpharmę
10.11.2019

Za nami sobotni mecz VII kolejki Energa Basket Ligi. We własnej hali w niezwykle ważnym spotkaniu podejmowaliśmy ekipę Polpharmy Starogard Gdański. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego stanęli na wysokości zadania. ,,Stalowcy” posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, odnosząc zasłużone zwycięstwo 81:72.

Sobotni mecz był bardzo ważny dla obu zespołów. Ekipa ,,Stalówki” chciała iść za ciosem i po sukcesie w Gdyni, zanotować kolejne zwycięstwo. Polpharma tymczasem liczyła na pierwszą wygraną w obecnych rozgrywkach. Dla kibiców zapowiadały się duże emocje.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ,,Stalowców”, którzy od początku posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostrowianie byli maksymalnie zmobilizowani i skoncentrowani. W efekcie I kwartę wygrali 26:14, natomiast do przerwy prowadzili 47:37. Po zmianie stron przewaga ostrowian urosła nawet do 18 punktów. Rywale próbowali wrócić do gry, ale to nie było możliwe. Gospodarze zmierzali pewnie po cenny sukces.

W całym meczu koszykarze BM Slam Stal zanotowali 24 asysty. To ich najlepszy wynik w sezonie. Świetnie pod koszami wypadł Nikola Jevtović. Serb zdobył 15 punktów. Miał też 13 zbiórek. Po raz kolejny udanie zaprezentował się Przemysław Żołnierewicz, który w obecnej sytuacji kadrowej musi też występować na pozycji numer 5. W sobotę zdobył 8 punktów. Miał 9 zbiórek, 6 asysty i 2 przechwyty. – Wszyscy ciężko pracowaliśmy i każdy z chłopaków zasługuje na pochwałę – mówił po meczu ,,Żołnierz”.

BM Slam Stal – Polpharma Starogard Gdański 81:72 (26:14, 21:23, 16:11, 18:24)

BM Slam Stal: Paulius Dambrauskas 18, Jay Threatt 17, Nikola Jevtović 15, Daniel Szymkiewicz 10, Przemysław Żołnierewicz 8, Jarosław Mokros 5, Donte McGill 5, Jakub Garbacz 3, Szymon Ryżek 0.

Polpharma: Kamau Stokes 19, Brett Prahl 14, Jonathan Williams 11, Jakub Motylewski 10, Daniel Gołębiowski 6, Isaiah Wilkins 5, Martynas Paliukenas 3, Paweł Dzierżak 2, Maciej Bojanowski 2, Michał Kołodziej 0.