Aktualności

Czas na ligę. Jutro mecz z Treflem
22.11.2019

W poprzednim sezonie Trefl Sopot do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie w ekstraklasie. Teraz sopocki zespół znajduje się w ścisłej ligowej czołówce. Postawa podopiecznych trenera Marcina Stefańskiego jest największym zaskoczeniem obecnego sezonu w polskiej lidze. W sobotę sopocianie zagrają w Ostrowie Wielkopolskim w meczu IX kolejki Energa Basket Ligi. Początek spotkania o godzinie 19:30 w hali przy Wrocławskiej.

W poprzednich rozgrywkach sopocka drużyna znajdowała się nad przepaścią. Dopiero w ostatniej kolejce Trefl po wygranej w Koszalinie zapewnił sobie pozostanie w ekstraklasie. Teraz w obecnym sezonie sopocianie w niczym nie przypominają zespołu z ubiegłorocznych rozgrywek. Zbudowano nową drużynę, która notuje bardzo udany początek ligi.

Po ośmiu kolejkach podopieczni trenera Marcina Stefańskiego mają w dorobku sześć wygranych, zajmując miejsce w ścisłej ligowej czołówce. Sopocianie przegrali jedynie na początku ligi w derbach z Arką Gdynia i dość nieoczekiwanie w ostatniej kolejce u siebie w rywalizacji z lubelskim Startem.

Bardzo dobrym ruchem sopockiego klubu było postawienie na sprawdzonnych graczy obowodowych z USA. Carlos Medlock występował w przeszłości w Szczecinie. Teraz w Treflu ze średnią na poziomie ponad 15 punktów jest najlepiej punktującym. Jednocześnie w każdym spotkaniu ma ponad 7 asyst. Z gry w Turowie Zgorzelec znany jest Cameron Ayers, który teraz dostarcza sopockiej drużynie 13 punktów, mając znakomitą skuteczność w rzutach dystansowych, która wynosi aż 48%. Odkryciem trenera Stefańskiego jest podkoszowy Nana Foulland, który gra zarówno efektownie, jak i efektywnie. Blisko 14 punktów i 9 zbiórek, to najlepsza wizytówka tego gracza. W Treflu ważną rolę odgrywają polscy zawodnicy. Wysoką formę prezentuje podkoszowy Paweł Leończyk (15 punktów, 7 zbiórek). Obok niego wkład w sukcesy ma dobrze znany z występów w ,,Stalówce” Witalij Kowalenko oraz bracia Łukasz i Michał Kolendowie.

Czy wiesz, że..

Od 2015 roku doszło do ośmiu meczów ostrowsko-sopockich. ,,Stalówka” wygrała sześciokrotnie, przy dwóch triumfach Trefla. W poprzednim sezonie w Ostrowie żółto-niebiescy zwyciężyli 91:77,                                                                                    natomiast w rewanżu na parkiecie Trefla ostrowianie sięgnęli po sukces 96:93.

Gwiazda Trefla

Carlos Medlock

32-letni dzisiaj zawodnik zawodową karierę rozpoczął w 2010 roku. Grał w Anglii, Islandii, Niemczech, Francji, Grecji i Turcji. W sezonie 2017/2018 rozegrał 24 mecze w barwach Kinga Szczecin. Ze średnią 7,2 asysty w każdym meczu jest najlepiej podającym zawodnikiem polskiej ligi. Średnio zdobywa 15,3pkt., będąc najskuteczniejszym zawodnikiem sopockiej drużyny.

Trefl Sopot w liczbach

Liderzy zespołu:

Punkty:

15,3 Medlock, 14,0 Leończyk, 13,9 Foulland

Zbiórki:

8,8 Foulland, 6,9 Leończyk, 3,5 Ayers

Asysty:

7,3 Medlock, 4,5 Ayers, 2,6 Ł. Kolenda

Tak gra Trefl Sopot:

Oglądaj studio na żywo przed meczem:

Oglądaj studio na żywo po meczu: