Aktualności

Łukasz Wiśniewski z kontraktem. Wzmacniamy ,,Stalówkę”
27.11.2019

Doskonale znany kibicom basketu Łukasz Wiśniewski został dzisiaj nowym zawodnikiem naszego klubu! – Łukasz to gracz, który ma duże umiejętności i doświadczenie. Z powodzeniem może występować zarówno w roli rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy – mówi Łukasz Majewski, trener BM Slam Stal. Łukasz Wiśniewski trafia do Ostrowa Wielkopolskiego po czterech sezonach spędzonych w Polskim Cukrze Toruń. To będzie jego 13. sezon w ekstraklasie. Witamy w BM Slam Stal!

Nasz nowy nabytek – Łukasz Wiśniewski swoją przygodę z koszykówką rozpoczynał w Toruniu. Do tej pory na parkietach ekstraklasy rozegrał dwanaście sezonów. Występował w ośmiu klubach. Łącznie na parkietach Energa Basket Liga rozegrał 384 spotkania, zdobywając 3560 punktów (średnia: 9,2).

Łukasz Wiśniewski to siedmiokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2014 roku wywalczył złoty medal z zespołem PGE Turowa Zgorzelec. Z Polskim Cukrem Toruń zdobył dwa srebrne krążki. Dwukrotnie zdobywał Puchar Polski i tyle samo raz sięgał po Superpuchar Polski. W 2011 roku z reprezentacją Polski wystąpił w mistrzostwach Europy. W kadrze rozegrał łącznie 32 mecze.

W poprzednim sezonie rozegrał 27 spotkań w barwach Polski Cukier Toruń. Na parkiecie spędzał średnio 16 punktów, zdobywając na poziomie ponad 5 punktów.
Teraz ,,Wiśnia” dołącza do drużyny trenera Łukasz Majewski.