Carter poprowadził Start do sukcesu
16.12.2019

Niestety, w niedzielne popołudnie przegraliśmy w Lublinie z tamtejszym Startem 72:84. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc po I kwarcie 29:17. W drugich dziesięciu minutach zagraliśmy dużo lepiej i do przerwy było już tylko 40:38 dla podopiecznych Davida Dedka. Początek III kwarty był dla nas kapitalny. Rozpoczęliśmy od wyniku 10:0, obejmując prowadzenie 48:40. Niestety, później do głosu doszła lubelska drużyna, w której znakomicie grał Tweety Carter. Amerykański rozgrywający w całym spotkaniu zanotował 14 asyst, prowadząc swój zespół do wygranej.

Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:72 (29:17, 11:21, 25:14, 19:20)

Start: Martins Laksa 17, Tweety Carter 15 (14 as), Brynton Lemar 13, Mateusz Dziemba 11, Kacper Borowski 9, Jimmie Taylor 8 (10 zb), Damian Jeszke 8, Roman Szymański 3, Grzegorz Grochowski 0, Bartłomiej Pelczar 0.

BM Slam Stal: Jay Threatt 17, Filip Dylewicz 16, Paulius Dambrauskas 12, Nikola Jevtović 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Jakub Garbacz 6, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Wiśniewski 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.