Aktualności

Czas na kolejną bitwę. W sobotę Anwil naszym rywalem
20.12.2019

Mistrz Polski w dwóch ostatnich sezonach, zespół Anwilu Włocławek jest naszym sobotnim rywalem. Potencjał w ekipie z Kujaw jest ogromny, ale w Energa Basket Lidze włocławianie mają problemy. Zanotowali kilka bolesnych porażek. Początek meczu w Ostrowie Wielkopolskim w sobotę o godzinie 19:00. Zapraszamy!

Latem po przeprowadzonych przez Anwil transferach, fachowcy oceniali, że w lidze drużyna Anwilu nie będzie mieć większych problemów. Okazuje się jednak, że po 12 ligowych spotkaniach włocławianie mają w dorobku 8 wygranych, przy 4 porażkach.

Mistrzowie Polski mają problem z połączeniem gry na lokalnym podwórku z rywalizacją w Lidze Mistrzów. Na europejskiej arenie Anwil walczy i pozostaje w grze o awans do kolejnej rundy. W Energa Basket Lidze włocławianie zanotowali za to kilka spektakularnych niepowodzeń. Przegrali u siebie z Treflem Sopot oraz HydroTruckiem Radom. Doznali też bolesnych porażek na wyjazdach w Zielonej Górze oraz Lublinie.

Siłą Anwilu są gracze zagraniczni. Prym wiodą głównie dwaj zawodnicy ze stażem w lidze NBA. To Ricky Ledo oraz Tony Wroten. Ważnym ogniwem są ich rodacy: Chris Dowe oraz Chase Simon. Dobrym ruchem klubu było również zakontraktowanie podkoszowego Shawna Jonesa. Polski zestaw Anwilu stanowią głównie: Michał Sokołowski, Jakub Karolak, Szymon Szewczyk i Krzysztof Sulima.

Czy wiesz, że…

W 2010 roku w Hamburgu rozgrywane były mistrzostwa świata U17. W finale reprezentacja USA zmierzyła się z kadrą Polski.  W amerykańskim zespole grał wtedy Tony Wroten, natomiast w ekipie biało-czerwonych występował Daniel Szymkiewicz.

 

 

Tak gra Anwil Włocławek: