Aktualności

Czas na Pierniki. Kończymy 2019 rok
27.12.2019

W sobotę o godzinie 17:30 rozpoczniemy ostatni mecz w kończącym się 2019 roku. Po rywalizacji z mistrzem Polski z Włocławka, czas na spotkanie z wicemistrzem kraju – Polskim Cukrem Toruń. Emocji w sobotnim pojedynku z pewnością nie będzie brakować. Zapraszamy na to spotkanie i do gorącego dopingu dla naszej drużyny!

Nasz dzisiejszy rywal, zespół Polskiego Cukru Toruń prezentuje w tym sezonie dwie zupełnie inne twarze. Podopieczni Sebastiana Machowskiego świetnie radzą sobie w Energa Basket Lidze, ale zupełnie inaczej jest w Lidze Mistrzów. Tam toruńska drużyna notuje dotkliwe porażki.

W tegorocznym sezonie toruński zespół prowadzi Sebastian Machowski, który przejął posadę po Dejanie Mihevcu. Nowy szkoleniowiec wspólnie z dyrektorem sportowym Ryszardem Szczechowiakiem zbudował bardzo ciekawy zespół. Jak się jednak okazuje ta właśnie drużyna skutecznie gra na polskich parkietach, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Prezentowany poziom nie jest jednak wystarczający na Ligę Mistrzów. W europejskiej rywalizacji torunianie notują niepowodzenia.

W Energa Basket Lidze najskuteczniejszym zawodnikiem Polskiego Cukru jest Keith Hornsby. Zakontraktowanie Amerykanina to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Zdobywa na poziomie 18 punktów, prezentując kapitalną skuteczność. W rzutach za 3 punkty wynosi ona 48%!

Obok niego w gronie liderów drużyny są dwaj inni obcokrajowcy. Rozgrywający Chris Wright nie tylko kreuje grę, mając średnio ponad 5 asyst, ale także dostarcza drużynie na poziomie 16 punktów. Pod koszami znakomicie radzi sobie doświadczony Alade Aminu (15 punktów, prawie 7 zbiórek).

O postawie toruńskiej drużyny decydują także reprezentanci Polski. Na swoim poziomie gra Aaron Cel, natomiast nową twarzą w Toruniu jest Jakub Schenk, który ostatnio grał w Szczecinie. Latem miał kilka ofert, ale zdecydował się na Polski Cukier. Siła Polskiego Cukru będzie jeszcze większa w momencie, kiedy do gry po kontuzji wróci Karol Gruszecki.

Drużyna Sebastiana Machowskiego gra ofensywnie, zdobywając ponad 90 punktów w każdym ligowym występie. Torunianie średnio pokonują rywali różnicą 13 punktów.

Czy wiesz, że…

Łukasz Wiśniewski spędził w Polskim Cukrze pięć sezonów. W latach 2015-2019 rozegrał 138 spotkań w tym zespole. Zdobył 1303 punkty (śr. 9,4). Z Polskim Cukrem dwa razy wywalczył wicemistrzostwo Polski w 2017 i 2019 roku. Natomiast w 2018 roku zdobył brązowy medal.

 

Tak gra Polski Cukier Toruń: